Aktuality

Zobraziť: všetky | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

Nie len stromy slzili!19.8.2009
Dlhodobo vytúžená spojovacia chodba medzi dvoma pavilónmi sa stáva skutočnosťou. Dnes pre tento cieľ museli padnúť stromy z nášho lesoparku a na ich miestach vyrastie spojovacia chodba a dve nové triedy.
Za každý padnutý strom vysadíme tri nové. Spoločne s potrebnou novostavbou bude rásť aj nový lesopark na našej škole.
  riaditeľ školy

RoboCup 2009 - majstrovstvá sveta v programovaní robotov26.7.2009
Cesta do dejiska súťaže rakúskeho Grazu prebiehala v pohode a k spokojnosti celej posádky nášho auta.

Matúš Strnádel a Dávid Ryba žiaci 7.ročníka
z prvého miesta slovenskej súťaže RoboCup 2009 postúpili na celosvetovú súťaž RoboCup 2009 do rakúskeho Grazu.

Klikni a dozvieš sa viac.

 Mgr. Terézia Boreková

Koncoročný výlet16.7.2009
Nie je to tak dávno, keď sme sa so žiakmi druhého a tretieho ročníka vybrali na záverečný školský výlet do nedalekých Bojníc. Tam sme navšívili ZOO, ktorá sa nám všetkým veľmi páčila. Najviac nás však zaujala gorila menom Nanga, ktorá sa nám javila ako nesmierne milujúca a starostlivá mama. Veľkú radosť mali deti aj z návšetvy Bojinického zámku, ktorý sa premenil na Krajinu - Nekrajinu. Tou prechádzalo malé dievčatko Wendy. Len s pomocou detí sa jej podarilo vyslobodiť bratov, ktorých zajal zlý kapitán Hook. Z výletu sme sa vrátili s veľmi príjemnými a krásnymi zážitkami.

 Mgr. Iveta Sabová

Naši zdravotníci8.7.2009
Okresná súťaž ZHM II. stupňa sa konala dňa 11.5.2009 v Galante. Súťaže sa zúčastnili žiačky Karolína Repová, Dominika Majchráková, Katka Štellárová, Danka Ivanišová , Alexandra Kubicová. Svoje poznatky z testov o zdravotníckych vedomosiach, o červenom kríži, z poskytovania PP si overovali so žiakmi v 17 družstvách.. Veľký dôraz sa kládol na praktické poskytovanie PP a resuscitáciu, ktorú každá zo súťažiacich previedla na fantóme. Naše družstvo sa umiestnilo na peknom 3. mieste.
 Mgr. Katarína Šmahelová

Koncoročný výlet20.6.2009
Koncoročný výlet žiakov 6. ročníka sa uskutočnil v piatok 19. júna 2009. Prvou našou zastávkou bol park miniatúrnych stredovekých hradov - Matúšovo kráľovstvo v Podolí. Pokračovali sme prehliadkou známeho kúpeľného mesta Piešťany, kde sme absolvovali vyhliadkovú plavbu loďou po rieke Váh. Naše putovanie sme dovŕšili návštevou veľkomoravského hradiska Kostolec v Ducovom.
 Mgr. Karol Rošták

Krajské kolo v atletickej olympiáde12.6.2009
V dňoch 9.-10. júna sme sa zúčastnili na 49. ročníku atletickej olympiády. Táto olympiáda patrí medzi najstaršie na Slovensku v kategórií žiackych atletických súťaží. Z obidvoch dní sme si doniesli štyri medaily z toho dve 1. miesta (Róbert Volek – skok do diaľky; Jakub Janek – beh na 1000m), jedno 2. miesto ( Róbert Volek – beh na 60m ) a jedno 3. miesto ( Barbora Šimečková – hod kriketkou).
Reprezentanti mladších žiačok : Lucia Voleková, Karolína Lányiová, Katarína Hollosyová, Barbora Šimečková, Nina Bulavčiaková, Simona Sidóová.
Reprezentanti mladších žiakov: Oliveer Lányi, Denis Török, Matúš Strnádel, Jakub Janek, Viktor Ruman.
Reprezentanti starších žiačok: Natália Strečková, Nikola Kilíková, Tímea Szabóová, Romana Luptáková, Lucia Kurinová, Anna Veselovská, Simona Kubliniaková.
Reprezentanti starších žiakov: Róbert Volek , Roman Peško, David Uhrínek, Štefan Kollár, Ladislav Kubík.
K dosiahnutým úspechom blahoželáme a už teraz sa tešíme na jubilejný 50. ročník tejto olympiády.
Tímea Szabóová

 Mgr. Iveta Karnišová

Športové talenty na našej škole10.6.2009
V utorok 9. júna sa v Galante konal 49. ročník atletickej olympiády mladších žiakov. Našu školu reprezentovali mladé športové talenty a opäť ukázali, že sú silnou konkurenciou všetkým zúčastneným. Najvýraznejší úspech zaznamenali Jakub Janek (1. miesto v behu na 1000 metrov) a Barborka Šimečková (3. miesto v hode kriketovou loptičkou). Nemenej úspešnými atlétmi boli Lucia Voleková (skok do diaľky, beh na 60m), Karolína Lányiová (skok do výšky), Katarína Hollosyová (vrh guľou), Nina Bulavčiaková (beh na 60m, skok do diaľky), Simona Sidóová (vrh guľou), Oliver Lányi (hod kriketovou loptičkou), Denis Tӧrӧk (hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky), Matúš Strnádel (beh na 60m) a Viktor Ruman (beh na 60m). Za vzornú reprezentáciu školy všetkým ďakujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

Mgr. Michal Kubalák

Výlet prváčikov1.6.2009
20.máj bol krásny slnečný deň. Žiaci 1.A a 1.B doplnení o starších spolužiakov sa zúčastnili svojho prvého školského výletu.
Cesta viedla do Bratislavy, kde si najskôr prezreli starú budovu SND a v ňom hudobné predstavenie Zlatý kľúčik. Hlavného hrdinu všetci hneď spoznali podľa jeho drevennej postavičky a dlhého nosa. Bol to Buratíno, Pinochio, či Topolienko.
Po nevšednom hudobnom zážitku sa vybrali do ZOO. Deti si prezreli všetky zvieratká a atrakcie. Spoločne navštívili DinoPark s takmer živými dinosaurami a pozreli si v 3D kine príbeh strateného dinosaurieho mláďatka.
Výlet sa vydaril. Mali z neho radosť deti aj pani učiteľky.
 Mgr. Renáta Bohunická

Deň Zeme 1.6.2009

Žiaci našej školy na hodinách technickej výchovy sa starajú o čistotu, trávniky a okolie. Pred veľkou prestávkou sme im pripravili prekvapenie a to, že sme vysypali plastové fľaše a papiere po školskom dvore. Keď žiaci vyšli na dvor, videli sme im na tvári nechápavý výzor. Najskôr nevedeli, čo sa deje, ale potom im svitlo a bez toho, že by niekto kázal odpadky boli pozbierané v priebehu niekoľkých minút.
Žiaci pripravovali projekty, z ktorých sme zhotovili peknú nástenku a ukázali na svojich prácach ako sa dá využiť odpadový materiál.
 Mgr. Katarína Šmahelová

Shangri-la + Superchyty29.5.2009
Aj vaším snom bolo navštíviť niekedy zem ,,pod trónmi bohov,, - Indiu. Nepál, Tibet a Bhután? Nám sa to podarilo, aj keď nie v skutočnosti, ale aspoň sme sa tomuto raji na Zemi priblížili. A to tak, že sme sa vybrali 26.5.2009 s našimi ôsmakmi do Slovenského národného múzea v Bratislave, za účelom pozrieť si výstavu pod názvom Shangri-la. Spoznali sme zvláštnosti a exotiku týchto krajín, ich krehké kultúry, duchovné prúdy a oboznámili sme sa so svetovými náboženstvami. Taktiež sme spoznali príbeh československej Expedície Everest 2007 k vrcholu najvyššej hory sveta.

Ďalším naším skvelým zážitkom z tohto dňa, bola účasť na súťaži Superchyty, ktorú vysiela televízia STV. Naše 4 – členné družstvo ( v zostave: Natálka, Simonka, David a Robko), súťažili proti družstvu z Kysuckého Nového Mesta. Opäť ukázali, že sa len tak nevzdajú, a odnášali si domov zlaté medaily. Koniec koncov sa o ich húževnatosti a súťaživosti môžete presvedčiť 19.9.2009 na obrazovkách STV. Sme na nich veľmi pyšní a zároveň im gratulujeme!

 Mgr. Michaela Hanáková

Mladý záchranár29.5.2009
Dňa 14.mája 2009 sa stretlo v Dunajskej Strede 9 družstiev Mladých záchranárov Civilnej ochrany, aby si v krajskej súťaži zmerali svoje sily. V náročnej súťaži si porovnali nielen svoje vedomosti zo zdravotníckej prípravy či z topografie, ale preverili si svoju presnosť v streľbe zo vzduchovky a vytrvalosť v behu. Naši záchranári Simonka Kubliniaková, Anička Veselovská, Martin Krištof a Jakub Janek sa v daždivom počasí umiestnili na 4. mieste.
 Ing. Peter Michálek

Správanie sa na cestných komunikáciách z pohľadu polície21.5.2009
V utorok 5.mája zavítal medzi našich druhákov a tretiakov príslušník bratislavského policajného zboru, pán major Marián Kišac. Rozprával deťom o pravidlách v cestnej premávke a najmä o správaní sa chodcov, cyklistov a korčuliarov. Vysvetlil deťom význam prilby a pripomenul, že deti do 15 rokov musia kvôli bezpečnosti prilbu nosiť povinne. V praxi si deti vyskúšali aj správanie sa na križovatke riadenej dopravným policajtom. Na záver pán major deťom porozprával veselé príhody z práce a odpovedal na ich zvedavé otázky. Potešil ich reflexnými nálepkami a náučnými brožúrkami s názvom: Cesta do školy. Deti mu zas na pamiatku podarovali svoje kresby s témou: Bezpečne ďalej zájdem. Stretnutie s pánom majorom sa deťom veľmi páčilo, a aj touto cestou ďakujeme rodičom Martinka Panáka, ktorí toto stretnutie sprostredkovali.
 Mgr. Enika Hakszerová

RoboCup 2009 - celoslovenská súťaž16.5.2009
Ďalší krásny úspech našich žiakov!

Na celoslovenskej súťaži v programovaní robotov za účasti aj českých tímov, naše družstvo žiakov v zložení Matúš Strnádel, Dávid Ryba a Erik Schwarz , v kategórii RoboCup Soccer Primary, získali prvé miesto a postupujú na celosvetovú súťaž RoboCup 2009, ktorá sa bude konať v rakúskom meste Graz. Je to už tretia generácia žiakov, ktorá nastúpila na cestu predchádzajúcich úspešných spolužiakov.

Blahoželáme !

  riaditeľ školy

Zber papiera5.5.2009
Poďakovanie patrí žiakom a rodičom žiakov, ktorí si uvedomujú, že nepotrebné /odpadové/ suroviny nepatria do voľnej prírody, ale do zberných surovín.

Chráňme si našu ZEM !

  riaditeľ školy

Projekt - Konto Orange5.5.2009
Už začiatkom januára sa žiaci piateho ročníka pustili do projektu zameraného na tvorbu vlastnej učebnice predmetu Biológia v anglickom jazyku. Žiaci si v rámci realizácie projektu pripravujú aj obrazový materiál, a to nasnímaním pozorovanej prírody digitálnym fotoaparátom. Preto sme sa rozhodli v prvomájový deň zúčastniť sa celodennej túry s členmi turistického krúžku, ktorej cieľom boli Záruby, najvyšší vrch Malých Karpát. Z autobusu sme vystúpili priamo pod Smolenickým zámkom a členovia turistického krúžku sa vydali za svojim cieľom. My sme však nasledujúce tri hodiny strávili na lúkach pod Smolenickým zámkom, kde sme obdivovali a fotografovali krásy prírody v podobe lúčnych kvetov, stromov, hmyzu i vtákov. Keďže počasie nám prialo po celý deň, odniesli sme si z tejto akcie nielen pekné fotografie a mnoho nových nápadov pre našu projektovú prácu, ale aj kopec zážitkov. Pripomíname, že náš projekt je financovaný spoločnosťou Konto Orange.
 Mgr. Iveta Sabová

1  2  3  4  ...  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]