Malá veselica

V tomto fašiangovom čase plnom hudby, tanca a zábavy, sme aj na našej škole usporiadali takú malú veselicu. Žiaci druhého stupňa sa namiesto tradičných masiek poobliekali v štýle 50. - 90. rokov 20. stor. Počas februára sme si spoločne študovali módu, účesy a hudbu jednotlivých dekád. Zistili sme, že veľa módnych trendov sa stále po čase vracia a aj v tej dnešnej móde sme našli rovnaké vychytávky, aké sa už kedysi nosili.
V stredu, 20. 2. 2019 popoludní, sa na školskej chodbe zišla hŕstka veselo naladených a dobovo vymódených nadšencov dobrej zábavy.
50-te roky nám predstavili napomádovaní chlapci a dievčatá v krásnych dlhších sukniach s kučerami, ktoré sprevádzali na parkete kráľa rock and rolu Elvisa Presleyho.
Skupinu Beatles a hippisákov bravúrne stvárnili šiestaci v sprievode slávnej herečky Audrey Hepburn a modelky Twiggy či nestarnúcej Helenky Vondráčkovej. Nechýbala ani manželka Johna Lenona, Yoko Ono.
Disko štýl 70. rokov so širokými nohavicami nám predviedli siedmaci, medzi ktorými sa ocitol aj jeden z členov skupiny Elán a legendárny John Travolta.
80. roky sa niesli v znamení viacerých hudobných celebrít ako Madona, Cher, Modern Talking, samozrejme v sprievode nášho Mekkyho Žbirku.
Z 90-tych rokov k nám energicky pritancovali dievčatá zo skupiny Spice Girls a zábava mohla začať v plnom prúde. Na tanečnom parkete sa objavili aj učiteľské hviezdy na čele s nezabudnuteľnou speváčkou Tinou Turner. O skvelý výber piesní a svetelné efekty sa postarali chlapci deviateho ročníka.

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]