Exkurzia piatakov v Bratislave

Dňa 24.3.2009 piataci i šiestaci spolu s pani učiteľkami sme absolvovali exkurziu do Bratislavy.
Veľmi sme sa tešili, lebo nás čakalo niečo nové. Bol to hudobný koncert „Have a nice day“ (Prajem pekný deň).
Konal sa v spoločenskej hale PKO. Hala bola plná zvedavých detí. Vládla tam dobrá atmosféra. Tento koncert dirigoval Ali Brezovský, spoluautor mnohých pesničiek. Spievali ich deti z MŠ a rôznych ZŠ.
Pesničky mali anglické, no i talianske a francúzske texty. V duchu sme si všetci pospevovali, lebo niektoré pesničky sme i my poznali.
S krásnym kultúrnym zážitkom, dobití dobrou energiou sme sa museli s PKO rozlúčiť. Čakala nás návšteva Slovenského Národného Múzea.
Boli sme rozdelení do dvoch skupín. Každá skupina mala inú pani lektorku. Pozreli sme si rôzne kamene, minerály, polodrahokamy, ani sme si nemysleli, že v múzeu sa môžeme stretnúť aj so živými zvieratami, ako sú krokodíl, had, motýle, vtáky.
To už bola súčasť 2. časti prehliadky pod názvom Šangri-la (India, Nepál, Tibet, Bhután), čo v preklade znamená „svet opojnej blaženosti a večného blahobytu“ pod ľadovými trónmi himalájskych božstiev. Dobre, že skutočnú Šangri-lu nikto nenašiel, tak môžeme aj naďalej spriadať svoje sny a túžby.
Pani lektorky zaujímavo rozprávali o rôznych náboženstvách a spôsobe života týchto ľudí, taktiež o zdolávaní najvyššieho vrchu sveta Mount Everestu. V jednej miestnosti boli ľadovce, kde nás čakala veľká zima, v druhej si každý z nás mohol vyskúšať hudobný nástroj Tibeťanov. Mali sme možnosť nielen vidieť, ale aj zažiť život spomínaných krajín a ľudí prostredníctvom mimoriadne vydarených expozícií.
Čas strávený v SNM rýchlo ubehol, urobili sme si množstvo fotografií na pamiatku. Po ceste domov sme mali ešte jednu zastávku v Tescu. Každý z nás si mohol urobiť malý nákup, priniesť domov malé prekvapenie pre svojich blízkych. Trošku unavení, ale spokojní sme sa vrátili poobede domov. Z tejto exkurzie si každý z nás zobral veľa nového, máme z nej pekný pocit a radi si to niekedy zopakujeme.

Anna Bereczová, 5.A

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]