RoboCup 2010 Singapur

Druhý deň
Dnes sme v Bangkoku zažili pekný a horúci deň plný zmiešaných pocitov! Mimo tieňa 40 stupňov a veľká vlhkosť. Ľudia prevažne uctiví, obchodníci aj pouliční vás nenechajú len tak nepovšimnutých prejsť okolo ich tovaru. Chcú predať, chcú žiť. Prvá ponúknutá cena je niekoľkonásobne nadhodnotená, ale ak hneď nekúpite postupne znižujú cenu až na jednu štvrtinu pôvodnej ponuky. Videli sme aj „biedne“ časti mesta, tu sme si asi najviac uvedomili v akých podmienkach žijeme my, ale možno títo ľudia sa cíťia takto mnohokrát slobodnejší a šťastnejší. Videli sme ich chrámy, to obrovské bohatstvo ale aj umornú prácu, ktorú bolo potrebné vynaložiť pri ich tvorbe a v nich veľkú pokoru modliacich sa ľudí. Zajtra o 4. hod. nášho času odchádzame ďalej k cieľu našej cesty. Pekný podvečer vám želá naša výprava.

Tretí deň
Dnes bol ďalší deň nášho presunu k cieľu, unavení z ďalšej prebdenej noci a zmorení teplom sme šťastne dorazili do Kuala Lumpur - Malajzia. Presun z letiska autobusom a vlakom s kuframi a notebookmi nebol celkom povôli našim súťažiacim, nič sa nedá robiť, treba si zvykať aj na takýto presun a nie len taxíkom sa voziť. Odmenou im bol hotelový bazén v strede mesta obklopený mrakodrapmi / prvými dvojičkami na svete - Petronas Towers (452 m) /, kde sa do sýtosti vykúpali. Potom sme si prezreli mesto a samozrejme nemohlo chýbať úmorné hľadanie KFC – ečka, lebo podľa niektorých členov družstva, len tam sa dá najesť. Zajtra o 6. hodine odchádzame do cieľa našej cesty do Singapuru.

Štvrtý deň
Tak sme v cieli našej cesty. Konečne si zvykáme na šesť hodinový časový posun. Navštivili sme Bangkok – Thajsko, Kuala Lumpur – Malajzia, ale Singapor nás oslovil zatiaľ najviac svojou dokonalou čistotou. Ulice bez jediného cigaretového ohorka, po polepených žuvačkách na chodníkoch ani chýru , papierik len náhodou, keď ho vietor asi odniekiaľ sfúkol, podnikové dvory ako vyumývané, každý tovaru, či už z dreva, železa, má svoje úložné miesto, nič nie je na dvoroch len tak pohodené, mohol by som si zaspievat českú pieseň „ to ste ešte nevideli“. Ako nám bolo povedané zahodený cigaretový ohorok - pokuta 500 dolárov. Dnes sme sa zaregistrovali, vyskúšali robotov a teraz ich ešte chlapci na izbe dolaďujú. Tak držte palce, zajtra začíname!

Súťaž
Nominovali nás do kategórie študentov do 18 rokov. Našimi súpermi nie sú len obrovití protihráči ale aj podstatne vyspelejšie roboty pripravované stredoškolákmi, ktoré sú podporované vysokými školami a rôznymi výskumnými tímami. Včera nám to nevyšlo ale k druhému dňu sme poopravili robotov a máme na konte aj víťazstvo. Chlapci sú v poriadku, nasávajú fantastickú atmosféru súťaže a sú nútení pracovať v supertímoch, komunikovať po anglicky a to je najväčšia devíza tejto súťaže.

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]