Rozlúčka

Minuloroční štvrtáci sa so svojou obľúbenou p. učiteľkou Enikou Hakszerovou lúčili ťažko. V novom školskom roku ich okrem nových pedagógov čakalo aj rozdelenie na triedy 5.A, 5.B. Preto si sľúbili, že sa ešte raz spolu stretnú. A tak sa aj stalo.
Prvý piatok v septembri o piatej bol zraz na školskom dvore. Nechýbali súťaže, naháňačky či rôzne hry, nehovoriac o dobrej nálade. Čas letel a nikto si ani nevšimol, ako nás nečakane prepadol hlad a stmievanie. Nosy neklamne viedli naše kroky do školskej kuchynky, odkiaľ široko-ďaleko rozvoniavala kapustnica. Keď sme sa chutne najedli, oddýchli si, presunuli sme sa do telocvične, kde sa rozohral večerný futbalový zápas. Naši futbalisti /Jakub Augustín, Marcel Grunza, Oliver Procházka/ sa zachovali ako ozajstní gavalieri a dovolili nám ostatným, aby sme hrali proti nim trom. Napriek našej domnelej presile sme mali čo robiť a len vďaka Simonke Škrabákovej sa nám podarilo remizovať. Večerný turnaj sa skončil a telocvičňa sa postupne menila na útulné hniezdočko. Začali sme si pripravovať „brlôžky“. Žinenky, gymnastické podložky a karimatky sme s radosťou uvítali. Po večernej hygiene sa pozhasínali svetlá a všetci sme sa zamotali do teplých spacákov. Pri večerníčku sme niečo spozorovali. Každý na svojom lôžku čušal a zvedavo, v napätí sledoval, kto sa to k nám blíži. V slabom svetle kahancov sme rozpoznali tvár novej pani učiteľky Terky Borekovej a pána riaditeľa. Naša nocľaháreň sa im páčila. Chvíľu sme sa ešte zhovárali. Vzrušenie zo spoločnej noci v telocvični a únava z naplneného dňa v nás bojovali, až kým nám unaveným neoťaželi viečka a nezosadol na nás spánok. Ktovie, čo všetko sa nám priplietlo do snov... ?
Ani ráno nesklamalo. Postupne sme sa zobúdzali, poumývali a zabávali vonku na tráve. Pani učiteľky zatiaľ pripravili nátierky, chlebíky a teplý čaj. Po raňajkách na bežeckej dráhe sme si zahrali turnaj vo vybíjanej, ktorý urobil bodku za našimi spoločne prežitými chvíľami v škole.
Uč. E. Hakszerová, K. Horecká

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]