LVVK 2016

V pondelok 29.2.2016 o 8,00 hod. odišli naši siedmaci na lyžiarsky výcvik do oblasti Javorníky - Lyžiarske stredisko Ski Čertov, chata Alpina, obec Lazy pod Makytou. Škola má pre každého žiaka kompletnú lyžiarsku výbavu, od karvingových lyží, kvalitných lyžiarskych topánok až po lyžiarske prilby.
Prajeme im šťastnú cestu, šťastný návrat a hlavne lyžovačku na snehu bez úrazu!

Správa z prvého dňa. Sme ubytovaní vybalení, po dobrom obede. Absolvovali sme prednášku (biely kódex), ale vytrvalo nám prší. Zajtra chceme isť na Kohútku, kde by mal byť ešte sneh. Máme tu veľký problém so signálom, žiaci sa nedovolajú domov. Ozveme sa zajtra a držte palce nech mrzne. Postupne budeme posielať fotky aj správy.

Správy z druhého dňa sú kladnejšie. Od skorého rána padá sneh, tešia sa deti, tešia sa učitelia. Zdatnejší žiaci dnes zdolávali svahy Javorníkov. Začiatočníci dnes zvládli prvý boj so snehom na lyžiach a zajtra sa pridajú na ,, veľké kopce'' k pokročilejším žiakom.

Tretí deň nám priniesol zas len niečo nové. Začiatočníci zvládli svoj prvý boj s kopcami a vlekom. Pokročilejší zvladli už aj náročnejšie kopce. Nastupovanie na štvorsedačku zvládli na jednotku. Sme zdraví a všetkých vás pozdravujeme.

Fotky zo štvrtka si myslím, že hovoria za všetko. Dobrá atmosfera od rana na chate i svahu. Proces zdokonalovania sa viac a viac preukazuje,takže úsmev nik neskováva. Dnešný večer bol výnimočný hrami, vtipmi a veľkou kreativitou žiakov, preto zasialame aj viac fotiek a kratší komentár.

Roman Matuška - inštruktor LVVK

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]