Aktuality

Zobraziť: všetky | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

Deň vďakyvzdania2.12.2022
Už stáročia patrí v USA štvrtý štvrtok v novembri Dňu vďakyvzdania. Rodiny sa zídu a pri dobrom jedle ďakujú za všetko, čo im celý rok priniesol. Taký náš slovenský Deň vďakyvzdania sme prežili aj my na hodinách anglického jazyka. Pri teplom čaji, keksíkoch a výborných koláčikoch sme sa dozvedeli o príbehu Pilgrimovcov, ich ťažkej ceste do Ameriky i pomoci pôvodných obyvateľov. Poďakovali sme za všetko, čo často považujeme za samozrejmosť – za lásku a starostlivosť rodičov, za život v mieri, za priateľov, za možnosť chodiť do školy a plniť si svoje sny.

FOTO – Vďakyvzdanie
 Mgr. Slávka Števková

Kúzelný les2.12.2022

Žiačka 1.B Lorianka Čepelová získala krásne 2. miesto vo výtvarnej šúťaži „Kúzelný les“.

FOTO – Kúzelný les
 Mgr. Soňa Klučárová

Hodina BIO na Gazdovskom Dvore29.11.2022
Vyučovaciu hodinu biológie sme strávili na Gazdovskom dvore, kde sme sa rozprávali o chove hospodárskych zvierat a pozorovali rôzne druhy hydiny.

FOTO – Dvor
 Mgr. Katarína Šmahelová

Užitočný koníček29.11.2022

Je dobré, ak deti zmysluplne trávia svoj voľný čas. Jednou z možností je pestovať svoje hoby, mať nejakého koníčka, ktorý im prinesie rast zdravého sebavedomia, možnosť vyskúšať si svoje schopnosti a zručnosti, naučiť sa pracovať so stresom, vypestovať sebadisciplínu a trpezlivosť, rozvíjať kreativitu a schopnosť myslenia. Deti robia to, čo ich baví a napĺňa.
O užitočnom trávení svojho voľného času – starostlivosti o nechcené, týrané alebo vyradené kone a psy v Občianskom združení Kone ľuďom v Čataji – sa podelili literárnym príspevkom v rámci projektu Detský čin roka žiačky 9.B Ema Kováčová a Zamira Kamberi. Zaradili sa tak medzi mnoho ďalších detí Slovenska, ktoré majú dobré srdce a nemyslia len na seba. Ich príbeh zaujal aj redakciu rozhlasovej stanice Regina. 25. novembra vyslala svojho redaktora Michala Hercega, aby s dievčatami a ich triednou učiteľkou urobil interview. Ema aj Zamira odpovedali na otázky so zanietením, pohotovo a obšírne, čo im vyslúžilo od pána redaktora veľkú pochvalu. Tento rozhovor bude redakcia vysielať v rámci predvianočných činov roka.

 Mgr. Mária Pešková

Hodiny pracovného vyučovania29.11.2022
Prišívanie gombíkov išlo žiakom 3.A výborne. Sústredenie pri navliekaní nitky do ihly i samotné šitie bolo na výbornú.
Rovnako sa im darilo pri výrobe obalu na učebnicu. Použili sme jednoduchý baliaci papier, ktorý si následne mohli vyzdobiť.

FOTO – Pracovné vyučovanie
 Mgr. Zuzana Guldanová

Hodina BIO - Včela - 6.ročník 28.11.2022
Dominika zo 6. A si pripravila projekt o včele medonosnej. Porozprávala o správaní a živote včiel, ako sa dajú využívať ich produkty. Niektoré výrobky nám priniesla ukázať. Námet a vedomosti získala od otca, ktorý sa včelárstvu venuje niekoľko rokov. Ďakujeme.

FOTO – Včela
 Mgr. Katarína Šmahelová

Výchovný koncert28.11.2022
27.10.2022 zaplnili našu školskú telocvičňu namiesto športovcov umelci. Skladateľ, pesničkár a textár Milan Tarina spolu so svojím kolegom, hráčom na klávesové nástroje, prezentoval žiakom v rámci výchovného koncertu program vizuálnych kontrastov a hudby Zneužívanie moci. Formou rozhovorov, otázok, hádaniek a textov piesní žiacke publikum dostalo užitočné informácie, rady a odpovede na otázky: Čo je to zneužívanie moci? Aké sú vlastnosti agresora? Prečo si deti robia zle? Ako sa má chovať svedok zneužívania moci? Čo je to kolektívna zodpovednosť? Aké následky zanecháva zneužívanie moci?
Naživo hraná hudba s kvalitnými muzikantami poskytovala deťom hudobný zážitok, ktorý mal za cieľ ich vtiahnuť do deja a témy. Vážnosť témy bola miestami odľahčovaná humorným slovom a scénkami. Odborná časť programu sa opierala o Metodickú smernicu Ministerstva školstva SR a aktuálne poznatky psychológov.

FOTO – Koncert
 Mgr. Mária Pešková

Bajaja28.11.2022
Dňa 22. 11. 2022 sa takmer všetci žiaci prvého stupňa zúčastnili divadelno hudobnej rozprávky „Bajaja“ Stretli sa so smelým princom a krásnou princeznou sledovali ich kľukatú cestu za šťastím. Porazili spolu s nimi hrôzostrašného deväťhlavého draka. Pestrofarebná rozprávka na motívy Boženy Němcovej, s výpravou maľovanou ako obrázok, s hrôzostrašným deväťhlavým drakom, s dôvtipným textom a veselými pesničkami. Divadlo Nová scéna opäť nesklamalo.


FOTO – Bajaja
 Mgr. Soňa Klučárová

Hodina BIO 24.11.2022
Hodina BIO u šiestakov
Téma: Blízki spoločníci človeka

FOTO – Hodiny BIO
 Mgr. Katarína Šmahelová

Koľko rečí vieš......22.11.2022
Deň jazykov sme v našej 3.B triede venovali nášmu novému spolužiakovi Pavlíkovi. Je to chlapec z Ukrajiny a v tomto školskom roku sa stal našim novým spolužiakom. Veľmi sa potešil, keď sme mu navrhli, aby nám predstavil svoju krajinu a svoj jazyk. Prišiel oblečený v kroji, zarecitoval nám báseň, predstavil písmo a zabavil piesňou. Mamička Pavlíka nám uvarila ich jedlo tzv. „vareniky“, na ktorých sme si veľmi pochutili. Počas dňa nás navštívili aj žiaci z II. stupňa a predstavili nám školstvo v rôznych krajinách sveta napr. Švajčiarsko, Portugalsko...Prekvapilo nás, koľko toho máme spoločného, ale aj koľko rozdielneho. Odniesli sme si veľa nových vedomostí a zážitkov.
Deň jazykov sa nám páčil a už teraz sa tešíme na ten ďalší.

FOTO – Ukrajina
 PaedDr. Jana Strnádelová

Olympiáda zo slovenského jazyka22.11.2022
13.10.2022 sa naši jedenásti deviataci zúčastnili školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Prvá písomná časť školského kola prebehla formou online-testu. Vo štvrtok 20.10.2022 súťažiaci absolvovali druhú časť súťaže – tvorba/transformácia textu a tretiu časť - rečnícky prejav. Po vyhodnotení všetkých častí, v ktorých mohli spolu získať maximálne 55 bodov, sa na 1. mieste s počtom bodov 50 umiestnila Dominika Roštáková z 9.A triedy a postupuje do okresného kola. Na 2. mieste sa umiestnil Šimon Botka z 9.B s počtom bodov 48. Na 3. mieste sa umiestnila Eliška Tereza Račanová z 9.A triedy s počtom bodov 46. Zároveň sa títo žiaci stali aj úspešnými riešiteľmi školského kola OSJL. Všetkým zúčastneným súťažiacim ďakujeme za účasť.
Úspešným riešiteľom blahoželáme a Dominike prajeme veľa šťastia v okresnom kole!

FOTO – Olympiáda
 Mgr. Martina Zigová

Krúžok Mladý chovateľ22.11.2022
Od októbra na našej škole pracuje krúžok Mladý chovateľ, ktorý navštevujú žiaci šiestych a siedmych ročníkov. Chodíme na farmu – Gazdovský dvor, kde sa staráme o zvieratá. Nakladáme seno koňom, lamám, čistíme klietky pre morčatá, vymieňame vodu, kŕmime ich. Radosť nám robí odvádzanie koní, poníkov somárika a vietnamské prasa Olivera z pasienka. Tešíme sa na každú ďalšiu návštevu na farmu.

FOTO – Mladý chovateľ
 Mgr. Katarína Šmahelová

Exkurzia - Cosmos Discovery – 5.ročník 21.11.2022
Cosmos Discovery – najväčšie dobrodružstvo v histórii ľudstva
V piatok 21. októbra sa naši piataci, obrazne povedané, vydali do kozmu. Navštívili sme výstavu Cosmos Discovery, ktorá prebieha v bratislavskej Inchebe. Súčasťou výstavy sú originálne exponáty a modely z USA a ZSSR. Deti mohli vidieť originálne skafandre, modely sond vesmírnych staníc MIR a ISS, lunochod a mnoho ďalších artefaktov. Cosmos Discovery vznikla v spolupráci s NASA a mnohými našimi odborníkmi za účelom informovať o histórii medzinárodnej vesmírnej spolupráce, o aktuálnych projektoch a tiež o plánovaných misiách. Jej súčasťou boli aj možnosť absolvovať najmodernejšiu virtuálnu realitu či gyroskop, ktorú niektorí odvážlivci aj využili.
Výstava sa žiakom páčila a veríme, že sa aj niečo nové naučili.
Jana Bihorac Šeligová

FOTO – Exkurzia
 Mgr. Jana Bihorac-Šeligová

Exkurzie v Modre - 7.ročník21.11.2022
Dňa 21. 10. 2022 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili exkurzie v Modre, kde navštívili múzeum Ľudovíta Štúra. Sprievodkyňa pútavým výkladom rozprávala o živote Ľudovíta štúra, o jeho rodine, štúdiách, láskach a nešťastnej náhode pri poľovačke, ktorá sa mu stala osudnou. S Modrou je úzko spätá aj výrova Slovenskej ľudovej majoliky. Krátkou prechádzkou po Modre sme sa premiestnili do podnikovej predajne kde si žiaci mohli pozrieť a zakúpiť rôznene výrobky. Nakoniec sme zamierili do jaskyne Driny. Cesta lesom bola vzhľadom na príjemné počasie a les žiariaci rôznymi jesennými farbami príjemná. V jaskyni nás prekvapila prijateľná teplota. Žiaci sa od sprievodkyni dozvedeli ako vzniká sintrová výzdoba jaskyne ako sa nazývajú jednotlivé kvaple a mnohé iné informácie. Taktiež mali možnosť vidieť malé cicavce, ktoré v chladných mesiacoch obývajú jaskynné priestory.

FOTO – Exkurzia
 Mgr. Monika Bábiková

Exkurziav Bratislave - 7.ročník21.11.2022
Dňa 3. 11. 2022 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili exkurzie do Aurélia v Bratislave, kde si mali možnosť prostredníctvom vlastnej manipulácie s predmetmi overiť mnohé prírodné javy. Následne navštívili Prírodovedné múzeum v Bratislave, v ktorom absolvovali lektorát na tému Biodiverzita Slovenska a prehliadku sprístupnených prírodovedných expozícií.

FOTO – Exkurzia
 Mgr. Monika Bábiková

1  2  3  4  ...  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]