Aktuality

Zobraziť: všetky | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

ŽIACKA AKADÉMIA5.7.2011
Po šiestich rokoch sa vrátila Žiacka akadémia späť do priestorov našej školy. Šesť rokov bola súčasťou obecných osláv. Tento jedenásty ročník aj napriek premenlivému počasiu dopadol na jednotku a to vďaka vydarenému programu, v ktorom kraľovali žiaci deviateho ročníka. Taktiež k tomu prispelo príjemné prostredie a hodnotná výstava, ktorá sa niesla v znamení štyroch ročných období. Program akadémie otvorili žiaci našej školy hudobnou ukážkou „ Óda na radosť“. Striedali sa tanečné melódie, hovorené slovo, spev a scénický tanec. Záver programu patril deviatakom, ktorí tohtoročnú akadémiu ukončili anglickým a viedenským valčíkom.
  riaditeľ školy

Ďakujeme1.7.2011
Dnes sme sa rozlúčili s pani učiteľkou Bondorovov, odišla na zaslúžený dôchodok. Okrem dobrých vyučovacích výsledkov zo slovenského jazyka zanechala aj veľa krásnych výtvarných nápadov.
  riaditeľ školy

OCHRANA ČLOVEKA A PRÍRODY29.6.2011
Dňa 29.júna 2011 sme zorganizovali cvičenie-Ochrana človeka a prírody. Žiaci si najprv v triedach teoreticky zopakovali učivo. Nasledoval pochod a pobyt v prírode. Teóriu v praxi si deti odskúšali na stanovištiach. Boli zamerané na dopravnú, protipožiarnu, zdravotnú výchovu, riešenie mimoriadnych situácií, poznávanie signálov CO.V závere si aj zasúťažili a spoločne zašportovali. Pobyt vonku nám spríjemnilo krásne počasie.
 Mgr. Iveta Karnišová

Hviezdoslavov Kubín 201127.6.2011
Po roku sa naša recitátorka Rebeka Démuthová opäť vrátila do mesta, ktoré dýcha nádhernou atmosférou. Mladí ľudia zo všetkých kútov Slovenska prišli na Oravu, aby svojim recitačným umením pozdravili velikána slovenskej literatúry, Pavla Orszhága Hviezdoslava. Chvíle, ktoré sme tu prežili, sa dajú len veľmi ťažko opísať a prajeme si, aby ich mohli zažiť všetci, ktorí sa venujú literatúre a umeleckému prednesu. Vystúpenia recitátorov i množstvo sprievodných podujatí v nás zanechali hlboké spomienky. V novom školskom roku máme preto jasný cieľ- prejsť bránou Dolného Kubína znova a zabojovať za našu školu i obec.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Koncoročný výlet 7. ročníka 22.6.2011
Dňa 21.6.2011 sme sa my – 7.A a 7.B - vybrali na juh Slovenska. Najprv sme navštívili jediný plávajúci mlyn na Slovensku v meste Kolárovo. Tam nám majiteľ predniesol zaujímavý výklad o tomto mlyne a mohli sme si obzrieť rôzne voľne pobehujúce zvieratá na farme. Napr. nádherné kone, prasiatko, kozy a fenku so svojimi šteniatkami. Boli sme sa taktiež pozrieť na zrúcaninu zemného hradu. Potom nás autobus odviezol do Komárna na Námestie Európy, kde sme mali možnosť vidieť domy postavené rôznymi štýlmi európskych krajín. Na polhodinovom rozchode sme sa mohli občerstviť alebo si kúpiť suveníry. O 15 kilometrov ďalej nás čakali kúpele Patince, na ktoré sme sa celý deň tešili. Tam sme sa poriadne vybláznili, urobili zopár fotiek a plní pekných zážitkov sme sa vrátili domov.

Martina Sidóvá, Katarína Šmidovičová, VII.A
 Mgr. Mária Pešková

Škola v prírode - pobyt7.6.2011
V nedeľu 29.mája ráno o 9.hodine odprevadili rodičia svoje deti k autobusu a 35 druhákov a štvrtákov zverili do piatku triednym učiteľkám. Zamávali sme a plní radostného očakávania sme vyštartovali do Topoľčian na Duchonku do školy v prírode. Vystúpili sme v krásnom areáli Duchonkalandu a čas začal zrazu neúprosne letieť. V nedeľu sme sa hneď po obede a ubytovaní rozpŕchli za športom. Na futbalovom ihrisku prebiehal turnaj našich chlapcov s inou školou, na volejbalovom ihrisku cez sieťku zasa súťažili pani učiteľky so svojimi žiakmi v bagbintone, iní si zas svoje sily merali na tenisových kurtoch, či v stolnom tenise.

Klikni a dozvieš sa viac.
 Mgr. Enika Hakszerová

Koncoročný výlet 9. ročníka5.6.2011
Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť!
Sú miesta, ktoré dobre poznáme a radi sa na ne vraciame. No sú aj miesta, ktoré sú pre nás neznáme a poznáme ich len z počutia. Niekde v nás driemu túžby tieto miesta aspoň raz navštíviť. Splniť svoje túžby sa vybralo 29 deviatakov z našej školy.
Svoj koncoročný výlet sa rozhodli uskutočniť vo Vysokých Tatrách. Ubytovali sa v hoteli
Urán v Tatranskej Lomnici, kde mali všetko, čo potrebovali: skvelé ubytovanie, výbornú stravu a možnosť zrelaxovať v bazéne po minitúre zo Skalnatého plesa na Hrebienok.
Ďalší deň si urobili výlet na Štrbské pleso a večer to bol rozlúčkový večierok. Všetko pekné sa raz skončí a tiež aj náš výlet sa v sobotu 4.6.2011 ukončil a my unavení ale spokojní sme odcestovali domov.
 Mgr. Terézia Boreková

Prváci a tretiaci v Trnave5.6.2011
Trnavské divadlo nás opäť nesklamalo a predstavenie „Ako maco Maťo hľadal hniezdo“ bolo veľmi pekne spracované. Zistili sme, aké je dôležité mať svoj domov- hniezdo, miesto kam sa môžeš vrátiť, miesto, kde máš svojich najbližších.
Nesklamalo nás ani počasie a tak sme mohli uskutočniť aj prehliadku mesta a zastaviť sa na miestach, ktoré dýchajú históriou. Veža, kostoly, radnica, hradby, mestská brána, námestie..... To všetko sme stihli pozrieť a porozprávať sa o ich funkcii v minulosti a dnes. A pretože k deťom patrí aj zábava, stihli sme aj to. Domov sme odchádzali múdrejší, kultúrnejší a dostatočne vyšantení.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Ako sa stať hasičom3.6.2011

Každý malý chlapec by sa chcel raz stať hasičom. Sú aj iné povolania, ktoré chlapcov a dievčatá lákajú, no hasič v uniforme, to je asi naj.
Jeden hasič zavítal aj do našej školy a porozprával našim deťom, čo všetko toto povolanie obnáša. Bolo toho veľa a hodina ubehla veľmi rýchlo. Deti sa dozvedeli, ako tvrdo treba trénovať, učiť sa. Videli aj požiare a zásah hasičov zaznamenané na kamere. Zopakovali si všetko, čo treba robiť keď vznikne požiar, kam volať, ako sa zachovať. Deti si mohli vyskúšať, ako rýchlo sa oblečú do uniformy hasiča. Bola im „trošku“ veľká ale to im nevadilo, naopak, mali z toho veľký zážitok.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Koncoročný výlet šiestakov a piatakov3.6.2011
Dňa 2.6.2011 sa žiaci 5.ročníka a 6.ročníka spolu s triednymi vyučujúcimi zúčastnili školského výletu. Privítalo nás zamračené ráno, no občas sa na nás spoza oblakov vyškieralo aj slniečko. Nasadli sme do autobusu a vyrazili sme.
Prvá zastávka bola obec Košariská ,rodisko Milana Rastislava Štefánika, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti dejín slovenského národa. Sprievodkyňa nás sprevádzala po jeho rodnom dome a o všetkom nás podrobne informovala .Odniesli sme si odtiaľ zaujímavé poznatky do života. ...
 Mgr. Katarína Šmahelová

1.jún-MDD1.6.2011
Aj tento rok sme spojili oslavy Dňa detí s Olympijským dňom. Slávnostný oheň zapálila pani starostka, ktorá prijala naše pozvanie. Športový program sme obohatili o dve hodnotné prednášky. Pán Dr.Motyčík – riaditeľ Antidopingovej agentúry Slovenska - žiakom porozprával o problémoch dopingu a drog v športe. Pán Viliam Rigo spolu so svojimi zverencami (Lukáš Vigh, Marek Ferenci) upriamil pozornosť detí na dôležitosť správneho stravovania a pravidelného pohybu.
Na ihrisku žiaci na jednotlivých stanovištiach súťažili v rôznych zábavných netradičných disciplínach. Bolo veselo .
Ďakujem za pomoc všetkým kolegom a žiakom, ktorí pomohli pri organizácii úspešného dňa.
 Mgr. Iveta Karnišová

Škola v prírode - odchod29.5.2011
Dnes odprevadili rodičia a aj starí rodičia svoje deti do školy v prírode. Naši rozradostení druháci a štvrtáci sa budú v krásnom prostredí Topolčany-Duchonka do piatka učiť a hrať. Prajeme im krásne slnečné dni a šťastlivý návrat domov.
  riaditeľ školy

To je radosť8.5.2011

Čo dodať na adresu Rebeky Démuthovej , tohto veľmi šikovného dievčatka z 3.B triedy, len jej poďakovať, zablahoželať a popriať ešte veľa úspechov a radosti z dosiahnutých úspechov.1. miesto v XII. ročníku celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou Rozprávkové vretienko.

1. miesto v celoslovenskej súťaži Šaliansky Maťko.

2. miesto v krajskom kole súťažnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hollého pamätník / postupuje na celoslovenské kolo/.


Poďakovanie patrí aj pani učiteľke PaedDr. J.Strnádelovej za dôslednú prípravu Rebeky.

  riaditeľ školy

Chemická olympiáda28.4.2011
Dňa 24. 3. 2011 sa v Galante konalo okresné kolo Chemickej olympiády kategórie Dz.
Z našej školy sa zúčastnili žiaci 9.A triedy Peter Blaho a Enriko Čambál, ktorí boli úspešnými riešiteľmi. V tomto školskom roku bola olympiáda zameraná na zlúčeniny kyslíka a filtráciu.
 Mgr. Katarína Šmahelová

Biologická olympiáda28.4.2011
Dňa 12.4.2011 sa žiak 6.A triedy Samuel Formanko a žiačka 7. A triedy Anna Bereczová zúčastnili okresného kola BiO kategórie E, Poznaj a chráň prírodu našej vlasti. Konal sa 45. ročník súťaže so zameraním na živočíchy žijúce v extrémnych stanovíštiach. Ich úlohou bolo naučiť sa a spoznávať 50 druhov živočíchov, ich latinské názvy a systematické zaradenie. Na súťaži si vedomosti preverovali v teste a určovaní živočíchov. V teréne pozorovali a fotografovali živočíchy, z ktorých urobili zbierku. Na okresnom kole boli úspešní riešitelia. S. Formanko postupuje do krajského kola.

Ďakujem im za prípravu a gratulujem.

 Mgr. Katarína Šmahelová

1  2  3  4  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]