Atlanta 2007

Prvý deň:
Po únavnej a namáhavej ceste sme sa dobre vyspali, izby sú klimatizované, čisté, zo základným vybavením a dokonca máme tu aj kuchynku. Po osemhodinovom spánku sme sa vybrali na nákup základných potravín, hlavne minerálky a ovocia. Tu v Atlante pri týchto vysokých teplotách a vysokej vlhkosti doporučujú denne vypiť až osem litrov tekutín. Čo nás v obchode prekvapilo, boli aj pokladne bez predavačky, kde sme si mohli nablokovať nákup sami, zaplatiť kartou a odísť /ako by to bolo u nás, neskrachovali by obchody/? Po nákupe sme sa odišli najesť a druhé prekvapenie, pri vstupe do reštaurácie sme zaplatili na osobu 7 dolárov a do sýtosti sme sa mohli najesť, napiť čo oči videli a žalúdok zniesol. Takto v dobrej pohode sme sa vrátili na hotel, spolu sadli k bojovej porade a naplánovali naše ďalšie dni v Atlante. Veď sme sa nedošli do Atlanty len najesť a sami si účtovať nákup. Chceme spoznať krajinu, zvyklosti a hlavne dobre sa pripraviť na súťaž.

Druhý deň:
Po výdatných raňajkách sme sa vybrali spoznávať život v Atlante a jej okolí. Čo sme si všimli už pri príchode, boli široké niekoľko prúdové cesty, veľké autá a spozorovali sme,že každý, čo len malý presun Američanov je výlučne robený pomocou auta. Peších a tobôž rodiny na bicykloch, sme ešte nevideli a pritom okolie Atlanty je krásne lesnaté, mierne kopcovité a ideálne na vychádzky či peši alebo na bicykli. Naopak celé rodiny vystúpia z áut pred reštauráciou, za lacný peniaz /pre nich/sa najedia , sadnú späť do auta a tlstnú.V tento deň sme my navštívili safari park, kde nás za veľké peniaze nabalili krmivom pre zvieratá a oni nás za to olizovali a strkali svoje uslintané hlavy do auta. Takto vyobriadení sme sa vrátili domov, ale pred tým sme navštívili našu 7 dolárovú reštauráciu a skonzumovali čo sa hrdlu ráčilo.

Tretí deň:
Krásne časy aklimatizácie skončili, museli sme sa presťahovať do dejiska súťaže, kde nás čakali nevľúdne, studené internátne izby, široko ďaleko žiadna 7 dolárová reštaurácia a čo je v dnešnej dobe pre počítačových maniakov trest, chýbal internet a ak, pre nás za veľké peniaze. Takto odrezaní od domova sme začali súťažiť.

Štvrtý deň:
Súťaž prebieha v troch halách od seba vzdialených cca. 1000 m. Sú to priestory prestížnej Georgia Institute of Technology Atlanta.Tak, ako nás sklamali podmienky na internáte, tak sme žasli, v akých podmienkach študujú študenti tejto univerzity. Krásne, čisté, veľké priestory s množstvom obyvačkových kútikov pre relax a štúdium, obchody, kaderníctva, a to sme nevideli ich laboratória. Čo nás ohromilo, to bola hala pre relax. Bazény, obrovská posilňovňa, športové ihriská, jeden obrovský štadión , aký nemáme ani na Slovensku a dlho asi nebudeme mať. Toto všetko patrí tejto univerzite, ktorá sa rozprestiera na ploche asi trikrát väčšej ako naše obec.

Ako sa darí zatiaľ Maťkovi a Peťovi: Maťko má za sebou päť zápasov, dve víťazstvá, dve prehry a jedna remíza. Je sklamaný, ale odhodlaný bojovať ďalej. Peťo v inej hale bojuje so svojím robotom záchranárom a tam výsledky budeme vedieť až pozajtra. Organizácia podujatia sa nám javí zatiaľ najslabšia, oproti súťažiam, na ktorých sme sa už zúčastnili, čo sme
tiež prekvapení.

Dnes je v Amerike veľký sviatok, „ Deň nezávislosti“ tak sme zvedaví, čo mám pripraví Amerika.
Zatiaľ toľko, všetci vás všetkých pozdravujeme, držte nám palce!!!

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]