Viete – neviete o bývalých žiakoch

Tentokrát naša Pramienkarka vyspovedala Mateja Mézeša, ktorý sa natrvalo zapísal do dejín ZŠ v Pustých Úľanoch svojou všestrannosťou, šikovnosťou a talentom. Už 2. rok navštevuje Gymnázium Jura Hronca v Bratislave.

Ako sa na strednej škole cítiš?
Teraz už dobre. Je pravda, že zo začiatku to bol divný pocit a zvykal som si ťažko.9 rokov na základnej škole som vstával o pol ôsmej a zrazu som musel nastavovať budík na pol šiestu, aby som všetko stihol. Na strednej škole som sa pomerne rýchlo udomácnil. Našiel som si priateľov a taktiež svoj systém, akým školské povinnosti, napríklad pravidelné písomné previerky, eseje a projekty zvládať.

• Keby si sa mohol ešte raz vrátiť do deviateho ročníka na základnej škole, čo by si zmenil?
Asi nič. V 9.triede bolo super. Prvý polrok bol síce náročnejší, ale v druhom polroku mi to pripadalo, ako by som sa chodil do školy len porozprávať s kamarátmi. Posledné chvíle strávené na základnej škole som si naozaj užíval.
• Mám už nejakú bližšiu priateľku?
Teraz je pre mňa dôležitá škola, takže sa nesnažím silou-mocou zohnať si priateľku. Nejaká určite časom príde.

• Aké sú tvoje plány do budúcnosti?
Chcem stále viac rozvíjať svoje znalosti z oblasti informatiky, matematiky a ekonómie. Moje ciele sú vysoké, ale dosiahnuteľné. Nikdy si ich nedávam na dlhú dobu dopredu. Mojím najbližším vytúženým cieľom je zúčastniť sa medzinárodného kola v programovaní RoboCup, ktorá bude v júni v Singapure a časovo vzdialenejším cieľom je ukončiť strednú školu a dostať sa na prestížnu vysokú školu. Potom sa uvidí, aké ďalšie možnosti mi život ponúkne.

• Napríklad štúdium v zahraničí?
Áno. Základ pre takéto štúdium mám, keďže som sa dostal na BRITISH INTERNATIONAL SCHOOL v Bratislave, kde budem študovať International Baccalaureate Diplom Programme. Inšpiruje ma moja vlastnosť, že vždy chcem byť najlepší. Preto som si za cieľ stanovil dostať sa na prestížnu zahraničnú univerzitu – britskú alebo americkú. Za vytrvalosť a pevnú vôľu dosiahnuť to, čo si zaumienim, vďačím nielen sebe, ale aj svojim blízkym, kamarátom, bývalým učiteľom, najmä pánovi riaditeľovi Borekovi, vďaka ktorému som získal bohaté skúsenosti zo svetových súťaží.

/rozhovor viedla A.Veselovská, VIII.A/
 

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]