Comenius - partnerstvo škôl - 1

V dňoch 14.10. až 19.10. 2012 sme sa s kolegyňou Lenkou Nižanskou zúčastnili na pracovnej ceste v Poľsku pri príležitosti stretnutia partnerských škôl zapojených do projektu Comenius. Podujatie sa uskutočnilo v meste Rokitnica, kde sa nachádza základná škola, ktorá je jedným z našich partnerov. Okrem tohto regiónu sme navštívili aj mesto Krakow.
Na tomto stretnutí sa zúčastnili zástupcovia všetkých škôl – z Turecka, Portugalska, Bulharska, Nórska, domáci Poliaci a my.
Bolo to naše prvé spoločné stretnutie, kde sme preberali organizačné veci ohľadom projektu – vymysleli sme názov našej skupiny (SIX FOR PEACE – šiesti pre mier) a tiež sme navrhovali logo, ktoré bude uverejnené na spoločnej stránke projektu. Túto stránku spolu so skupinou na sociálnej sieti vytvorí a uvedie do prevádzky koordinátorská škola z Turecka. Na stránku budeme prispievať produktmi a prácami našich žiakov počas nasledujúcich dvoch rokov projektu.
Taktiež sme si upresnili plán práce a stretnutí na celé obdobie 2012 – 2014. Doriešili sme presné termíny jednotlivých návštev. Najbližšie stretnutie našich škôl sa uskutoční v marci 2013 v Bulharsku.
Na tomto stretnutí sa zúčastnili len učitelia a zamestnanci jednotlivých škôl, bez žiakov. Na neúčastí žiakov sme sa spoločne dohodli ešte pred samotným podujatím. Inak budeme brať študentov so sebou na každé nasledujúce stretnutie, aby sami prezentovali svoje práce a stali sa súčasťou projektu.
Toto stretnutie bolo pre nás veľmi užitočné. Ako škola, ktorá sa podobného projektu zúčastňuje prvýkrát sme si veľa vecí ozrejmili a nabrali sme inšpiráciu pre prezentáciu projektu a realizáciu projektu. Okrem toho bolo súčasťou pracovnej cesty a prezentácia kultúry a histórie Poľska.

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]