Obec Pusté Úľany
Sponzori
Kontakt
Welcome


Články
Fotogaléria Fotogaléria - nová
Dokumenty
Povinné zverejňovanie informácií
Ochrana osobných údajov
Jedálny lístok

Reprezentanti

RoboCup
Graz 2009
Suzhou 2008
Atlanta 2007
Brémy 2006
Osaka 2005
Padova 2003
Fukuoka 2002
Žiacky parlament
Stránky žiakov
ŠKD

www.minedu.sk
www.kaliant.sk
www.eduxe.sk

Atlanta 2007

Prvý deň:
Po únavnej a namáhavej ceste sme sa dobre vyspali, izby sú klimatizované, čisté, zo základným vybavením a dokonca máme tu aj kuchynku. Po osemhodinovom spánku sme sa vybrali na nákup základných potravín, hlavne minerálky a ovocia. Tu v Atlante pri týchto vysokých teplotách a vysokej vlhkosti doporučujú denne vypiť až osem litrov tekutín. Čo nás v obchode prekvapilo, boli aj pokladne bez predavačky, kde sme si mohli nablokovať nákup sami, zaplatiť kartou a odísť /ako by to bolo u nás, neskrachovali by obchody/? Po nákupe sme sa odišli najesť a druhé prekvapenie, pri vstupe do reštaurácie sme zaplatili na osobu 7 dolárov a do sýtosti sme sa mohli najesť, napiť čo oči videli a žalúdok zniesol. Takto v dobrej pohode sme sa vrátili na hotel, spolu sadli k bojovej porade a naplánovali naše ďalšie dni v Atlante. Veď sme sa nedošli do Atlanty len najesť a sami si účtovať nákup. Chceme spoznať krajinu, zvyklosti a hlavne dobre sa pripraviť na súťaž.

Druhý deň:
Po výdatných raňajkách sme sa vybrali spoznávať život v Atlante a jej okolí. Čo sme si všimli už pri príchode, boli široké niekoľko prúdové cesty, veľké autá a spozorovali sme,že každý, čo len malý presun Američanov je výlučne robený pomocou auta. Peších a tobôž rodiny na bicykloch, sme ešte nevideli a pritom okolie Atlanty je krásne lesnaté, mierne kopcovité a ideálne na vychádzky či peši alebo na bicykli. Naopak celé rodiny vystúpia z áut pred reštauráciou, za lacný peniaz /pre nich/sa najedia , sadnú späť do auta a tlstnú.V tento deň sme my navštívili safari park, kde nás za veľké peniaze nabalili krmivom pre zvieratá a oni nás za to olizovali a strkali svoje uslintané hlavy do auta. Takto vyobriadení sme sa vrátili domov, ale pred tým sme navštívili našu 7 dolárovú reštauráciu a skonzumovali čo sa hrdlu ráčilo.

Tretí deň:
Krásne časy aklimatizácie skončili, museli sme sa presťahovať do dejiska súťaže, kde nás čakali nevľúdne, studené internátne izby, široko ďaleko žiadna 7 dolárová reštaurácia a čo je v dnešnej dobe pre počítačových maniakov trest, chýbal internet a ak, pre nás za veľké peniaze. Takto odrezaní od domova sme začali súťažiť.

Štvrtý deň:
Súťaž prebieha v troch halách od seba vzdialených cca. 1000 m. Sú to priestory prestížnej Georgia Institute of Technology Atlanta.Tak, ako nás sklamali podmienky na internáte, tak sme žasli, v akých podmienkach študujú študenti tejto univerzity. Krásne, čisté, veľké priestory s množstvom obyvačkových kútikov pre relax a štúdium, obchody, kaderníctva, a to sme nevideli ich laboratória. Čo nás ohromilo, to bola hala pre relax. Bazény, obrovská posilňovňa, športové ihriská, jeden obrovský štadión , aký nemáme ani na Slovensku a dlho asi nebudeme mať. Toto všetko patrí tejto univerzite, ktorá sa rozprestiera na ploche asi trikrát väčšej ako naše obec.

Ako sa darí zatiaľ Maťkovi a Peťovi: Maťko má za sebou päť zápasov, dve víťazstvá, dve prehry a jedna remíza. Je sklamaný, ale odhodlaný bojovať ďalej. Peťo v inej hale bojuje so svojím robotom záchranárom a tam výsledky budeme vedieť až pozajtra. Organizácia podujatia sa nám javí zatiaľ najslabšia, oproti súťažiam, na ktorých sme sa už zúčastnili, čo sme
tiež prekvapení.

Dnes je v Amerike veľký sviatok, „ Deň nezávislosti“ tak sme zvedaví, čo mám pripraví Amerika.
Zatiaľ toľko, všetci vás všetkých pozdravujeme, držte nám palce!!!

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]