Aktuality

Zobraziť: všetky | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

Záver školského roka 05/0630.6.2006
Konečne prišiel vytúžený posledný deň školského roka. Deťom neskazila náladu ani zamračená obloha, veď dnes končia školské povinnosti a zajtra sa začínajú prázdniny. Všetci sme sa tradične zišli vo vestibule, aby pán riaditeľ vyhodnotil vyučovacie výsledky a úspechy našich žiakov v rôznych súťažiach. Najlepší boli odmenení a nebolo ich málo.
Po skončení slávnostného vyhodnotenia sa žiaci rozišli do tried, prevziať si svoje vysvedčenia. Do tried sa s nimi prišli rozlúčiť aj naši deviataci, veru padli i slzy smútku z dojímavej rozlúčky.
Zo školy však odchádzali všetci s úsmevom na tvári, tešiac sa na prázdninové dni odpočinku.
 

Naši výtvarníci30.6.2006
Žiaci našej školy sa opäť zapojili do výtvarnej súťaže (celoslovenský projekt) pod názvom VIRGAL, ktorý bol realizovaný cez Infovek. Trvala od apríla a jej uzávierka bola v júni 2006. Cieľom tejto súťaže bolo podnietiť žiakov a študentov k výtvarnému prejavu na tému Ukáž svetu farbu vône. Na našej škole sa do nej zapojili najmä žiaci II. stupňa. Umiestnili sa na krásnom 1. a 2. mieste v celoslovenskom kole.
• 1.miesto získala žiačka 9.A triedy: Dominika Repová
• 2. miesto získala žiačka 7.B triedy: Alexandra Kubicová
Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.
 Mgr. Michaela Hanáková

Piataci a krása23.6.2006
Dňa 23. júna sa žiaci 5. ročníka zúčastnili na koncoročnom výlete v Topoľčiankach. Tento výlet začal obhliadkou zubrov v Obore, pokračoval návštevou kaštieľa v Topoľčiankach, kde sa deti oboznámili s jeho históriou a nádhernými exponátmi. Počasie nám prialo a deťom sa tam veľmi páčilo. Po návšteve kaštieľa nasledovala prechádzka v arboréte v Tesárskych Mlyňanoch, kde sa oboznámili s rôznymi druhmi stromov a rastlín. Výlet zavŕšila návšteva mesta Nitra s jeho obhliadkou.
 Mgr. Michaela Hanáková

Nočné pozorovanie oblohy22.6.2006
Štvrtý ročník na našej škole sa rozhodol doplniť si vedomosti z oblasti astronómie. V piatok v podvečerných hodinách sa títo žiaci dohodli a prišli opäť do školy, aby strávili niekoľko hodín pozorovaním nočnej oblohy a získavaním nových informácií o vesmírnych telesách či astronautoch. Podmienky boli dobré – deti mali záujem, mali sme priestory i ďalekohľady. Kým sa zotmelo, v telocvični sme si pripravili svoje lôžka, založili oheň a opiekli si večeru. Pred samotným pozorovaním sme si ešte zhrnuli svoje doterajšie poznatky, podľa hviezdnej mapy deti skúšali, koľko súhvezdí by našli na oblohe a pozreli sme si krátky dokumentárny film o amerických a ruských astronautoch. Za tmy sme vyšli von aj s našou technikou a pozorovali sme oblohu. Aby sme sa vedeli zorientovať, používali sme hviezdne mapy a tiež sme využili Planetárium na CD-rome. Pozorovali sme rôzne – pomocou ďalekohľadu i voľným okom. Nachádzali sme súhvezdia, dokonca i planéty. Rozlúčili sme sa malým ohňostrojom a skúškou odvahy. Spoločne sme prespali v našej telocvični. Zaspali sme okolo druhej hodiny nadránom. Plní nových informácií a zážitkov sme sa ráno vybrali domov dospať, čo sme v noci nestihli pre naše nadšenie a radosť z príjemne strávenej noci.
 

Piešťany a naši šiestaci16.6.2006

Kde najlepšie tráviť horúce júnové dni? No predsa pri vode. Žiaci 6. ročníka spolu so svojimi triednymi učiteľmi sa svoj koncoročný výlet rozhodli stráviť plavbou na lodi po rieke Váh a v primerane teplej vodičke na kúpalisku Eva v meste Piešťany. Neviem, či sa im páčilo viac kŕmenie čajok pri plavbe ku Vtáčiemu ostrovu alebo šantenie v termálnej vode. Alebo by to boli miestne kultúrne atrakcie ako Pohyblivý most či prekrásne jazierka s pestrofarebnými vodnými rastlinami vodnými živočíchmi? Mnohí zo žiakov nepohrdli ani liečivou „smradľavou“ vodou, z ktorej si nabrali aj domov kvôli liečbe rodinných príslušníkov. Úmorné teplo všetkých zdolalo, no spomienky ostanú.
 Mgr. Mária Pešková

Prvé informácie zo súťaže RoboCup 200616.6.2006
Let bol veľmi príjemný a pokojný. Za 1hod a 15 min. sme boli v Hamburgu, kde nás čakal náš veľmi príjemný a ochotný nemecký priateľ, ktorý nás odviezol do stodvadsať kilometrov vzdialených Brém, dejiska svetovej súťaže RoboCup 2006. Po ubytovaní nás zaviezol na miesto registrácie a neskôr nám poukazoval Brémy. Druhý deň pobytu sa niesol v znamení testovania robotov. Mysliac, že máme všetko dôkladne pripravené a otestované, sme unavení tesne pred polnocou, zaľahli do našich hotelových postelí. Druhý súťažný deň nezačal najlepšie. Rozhodcovia po odvážení hmotnosti robotov u jedného zistili jeho nadváhu a u druhého milimetrové odchýlky od povolených rozmerov. Teda mali sme plné ruky práce s ich úpravou. V prvý súťažný deň sme odohrali sedem zápasov, štyri sme vyhrali, jeden remizovali a dva prehrali. Podľa tohtoročných pravidiel dnes aj v sobotu nás čaká tiež po sedem zápasov. Držte nám palce, aby boli aspoň tak úspešné ako tie doterajšie. Počet teamov v kategórii jeden na jedného je 64 a v kategórii dva na dvoch je 24. Prvé dva dni nás čakalo veľmi horúce počasie. O 22 hod. bolo ešte tridsaťdva stupňov, dnes nám už prší.

Poďakovanie sponzorom

  riaditeľ školy

Výlet-siedmaci12.6.2006
 

Zber papiera7.6.2006
V posledných májových dňoch sa na našej škole organizoval jarný zber papiera.
Malí i veľkí žiaci sa rozbehli po dedine s káričkami, len aby ich trieda mala, čo najviac nazbieraných kíl.
Zber sa vydaril. Deti prispeli nielen k jarnému upratovaniu v domácnostiach, ale hlavne majú dobrý pocit z toho, že svojím úsilím pomohli škole a určite zachránili aspoň jeden les.
 

Koncoročný výlet - 8.ročník2.6.2006

Na začiatku júna sme sa vybrali na koncoročný výlet do oblasti Nízkych Tatier. Po vyčerpávajúcej ceste vlakom sme si museli zostávajúce 2 km vyšliapať do kopca, ale aj napriek tomu sme kráčali s veľkým očakávaním. Chata sa nachádzala v príjemnom prostredí. Počas pobytu sme absolvovali mnoho výletov po okolí, povozili sme sa na Čiernohronskej železničke a nezabudli sme navštíviť ani blízky lesnícky skanzen. Neodmysliteľnou súčasťou bola vždy dobrá nálada, s ktorou sme prešli veľa turistických chodníčkov.
Monika Tóthová, Bronislava Strnádelová

 Ing. Marta Roštáková

MDD2.6.2006

Každoročne na našej škole pre žiakov pripravujeme olympijský deň, ktorý sa koná vždy 1. júna.
Slávnostný nástup, horiaca pochodeň, vypúšťanie holubíc, zapálenie ohňa, vedomostný test, výtvarná súťaž, športové súťaže na ihrisku i v telocvični, olympijský beh – to sú všetko činnosti, na ktoré sa deti veľmi tešia a v ktorých s nadšením súťažia.
Aby sme si pripomenuli oplymijské heslo „ nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa,” a preto sa symbolického olympijského behu (100m) zúčastnia všetci žiaci aj učitelia. Už teraz sa tešíme na budúci rok.

 

Celosvetová súťaž RoboCup2006 2.6.2006
Maťko Mézeš, jeden zo všestranne nadaných žiakov našej školy nevyniká len v recitácii a v matematike, ale aj v robotike. 14.júna až 18.júna nás bude reprezentovať spolu s Peťom Deákom bývalým žiakom našej školy, ktorý navštevuje náš krúžok LEGO, na celosvetovom podujatí RoboCup 2006 v Nemecku. Títo dvaja študenti zhotovili a pomocou počítača naprogramovali robotov z LEGA ktorí hrajú futbal.

Poprajme im veľa šťastia a čo najmenej gólov vo vlastnej bránke, aby dôstojne reprezentovali našu obec a Slovensko.

  riaditeľ školy

Koncoročný výlet deviatakov 1.6.2006
Koncoročný výlet deviatakov sa niesol v znamení poznávania krás Vysokých Tatier a to konkrétne Belanskej jaskyne , prekrásnej scenérie Štrbského plesa a rozlúčkového večierka.
Na výlet sme sa veľmi tešili, nevedeli sme sa dočkať dňa D, kedy sme obidve triedy nasadli v Trnave na rýchlik a viezli sme sa do Popradu.Odtiaľ sme cestovali novým , veľmi pekným tatranským vlakom do Starého Smokovca.Celú cestu prežívali v pohode, so smiechom na perách a v radostnom očakávaní toho, čo nás ešte čaká.Ubytovali sme sa v hoteli Panda a hneď sme sa vybrali pešo spoznávať okolie.Na druhý deň, aj keď nám počasie neprialo, lebo bolo veľmi chladno, sme autobusom odcestovali do Tatranskej kotliny a odtiaľ do Belanskej jaskyne.Ťažko je porozprávať naše dojmy, pretože to sa musí jednoducho vidieť.
 Mgr. Terézia Boreková

Mladý záchranár CO31.5.2006
Dňa 26.mája 2006 sa stretlo v Galante 17 družstiev Mladých záchranárov Civilnej ochrany, aby si v okresnej súťaži zmerali svoje sily. V náročnej súťaži si porovnali nielen svoje vedomosti zo zdravotníckej prípravy či z topografie, ale preverili si svoju presnosť v streľbe zo vzduchovky a vytrvalosť v behu. Hoci naši borci Michal Krištof, Jozef Kubík, Petra Tóthová a Simonka Kubliniaková neobhájili minuloročné úspechy, i tak im patrí poblahoželať k peknému 7.miestu.Už teraz sa tešia na budúci 14.ročník tejto súťaže.
 Ing. Peter Michálek

Prezentácia našej školy v SNM Bratilava20.5.2006
Počas štyroch dní, riaditeľ školy a jeho žiaci z krúžku LegoDacta, prezentovali v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave v rámci dní „Mikroprocesory - srdcia počítačov“ svoje skúsenosti s prácou programovateľnej stavebnice LEGO vo vyučovacom a mimo vyučovacom procese.
  riaditeľ školy

Škola v prírode14.5.2006
Naši štvrtáci pod vedením triednej učiteľky Evičky Kopáčikovej a p. učiteľky Zuzky Hanesovej dnes /14.mája/ odišli na týždenný pobyt do školy v prírode, do krásneho prostredia RZ Oliwa, pri Trenčianskych Tepliciach. Prajeme im veľa krásnych slnečných dní, zážitkov a šťastný návrat k rodičom. prečítajte si viac
  riaditeľ školy

1  2  3  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]