Aktuality

Zobraziť: všetky | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

Mladý záchranár - výtvarník25.6.2012
Súťaž Mladí záchranári bola sprevádzaná aj výtvarnou súťažou. Žiačky Veronika Véghová zo 7. B a Simonka Pytlová zo 7. A so svojou prácou sa v krajskom kole umiestnili na 1. mieste s postupom na celoslovenské kolo. Na Slovensku sa umiestnili na 3. mieste. Cenu v škole im boli odovzdávať z Ministerstva vnútra SR.
Blahoželáme!

 Mgr. Katarína Šmahelová

RoboCup - Mexiko 18.6.2012
Po 30 hodinovej ceste unavení, ale šťastní, že sme konečne dorazili do nášho hotela v Mexiko City a po blahodarnom osprchovaní sa sme veľmi rýchlo a tvrdo zaspali. Let s dvoma prestupmi v Paríži a Miami prebiehal pokojne. V Paríži sme mali 12 hodinovú prestávku. Keďže tam veľmi pršalo, museli sme zostať na letisku a náš plán ísť sa pozrieť na Eiffelovku, sa nevydaril.

Klikni a dozvieš sa viac

  riaditeľ školy

U pána prezidenta Ivana Gašparoviča16.6.2012
Veľká pocta pre žiakov a učiteľov našej školy!
Za vzornú reprezentáciu školy boli naši žiaci odmenení pozvaním k pánovi prezidentovi do prezidentského paláca. Za krásneho počasia na dvornom námestí, pán prezident Ivan Gašparovič, obklopený našimi žiakmi, si pozorne vypočul z úst žiačky 4.B triedy, Rebeky Démuthovej, posolstvo od všetkých žiakov našej školy. Pán prezident pochválil žiakov za výsledky, ktoré dosahujú a poprial našim žiakom a škole veľa úspechov i do ďalších rokov.
  riaditeľ školy

Žiacka akadémia12.6.2012
Toto slovné spojenie vyvoláva v každom žiakovi, učiteľovi, správnom zamestnancovi, ale aj v obyvateľoch obcí, ktorých deti navštevujú ZŠ v Pustých Úľanoch, predstavu nádherného dňa. Dňa, kedy sa zídu priatelia našej školy, aby si prezreli pestrý program plný tanca, spevu, scénok, peknej hudby a slova. Dňa 10. júna 2012 Medard na pár hodín odložil svoj mokrý plášť, aby sme sa mohli opäť všetci stretnúť a spríjemniť si jedno nedeľné popoludnie. Tí starší si mohli v programe nájsť kus slovenskej tradície, tí mladší rezké súčasné rytmy, mnohým z nás vypadla slzička dojatia pri rozlúčkovom vystúpení žiakov 9. ročníka či pri pohľade na bývalých žiakov, ktorí nám prišli pomôcť s ozvučením, servírovaním jedál pripravených našimi mamičkami a babičkami alebo k nám zavítali ako hostia hudobní. Jedným z týchto hostí bola i Anna Veselovská, ktorá získala v súťaži Hlas Česko Slovenska 2. miesto a svojím vystúpením umocnila emócie z tohto dňa v každom z nás. S krásnymi zážitkami, pohostení výbornými pochúťkami z našej ochutnávky jedál a so slovami, že sa tešíme na ďalší ročník Žiackej akadémie, sme sa rozlúčili.
 PaedDr. Janka Urbáneková

Anička Veselovská - hosť na Žiackej akadémii našej školy.9.6.2012
Vážení rodičia a priatelia školy,
srdečne vás pozývame na Žiacku akadémiu, ktorá sa bude konať 10. júna 2012 v areáli školy o 15,00 hod. Čaká vás bohatý kultúrny program zostavený žiakmi našej školy, výstava a ochutnávka rôznych sladkých a slaných pochúťok.
Zlatým klincom programu bude vystúpenie našej bývalej žiačky, striebornej finalistky súťaže Hlas Česko- Slovenska, Aničky Veselovskej.
  riaditeľ školy

Vyhodnotenie obvodných kôl prírodovedných súťaží v Galante8.6.2012
8.júna 2012 sa uskutočnilo vyhodnotenie obvodných kôl prírodovedných súťaží. Z našej školy sa ho zúčastnilo 6 žiakov. Vo svojich kategóriách boli za 1.miesto v Matematickej olympiáde odmenení Adam Bulavčiak a Martin Panák, obidvaja z 5.A triedy. 2.miesto v tejto istej súťaži obsadili Katarína Šmidovičová, žiačka 8.A triedy a Adam Kubík, žiak 8.B triedy. V matematickej súťaži Pytagoriáda sa na 3.mieste umiestnil A.Bulavčiak. Uvedených žiakov pripravovala p.učiteľka Boreková. Rebeka Démuthová, žiačka 4.A triedy, v Pytagoriáde získala 3.miesto. Pripravovala ju p.učiteľka Strnádelová. V Biologickej olympiáde obsadil tretie miesto Samuel Formanko, ktorého pripravovala p.učiteľka Šmahelová.
Všetkým odmeneným riešiteľom olympiád blahoželáme!
  riaditeľ školy

Deň olympizmu 20127.6.2012
Už 14. rok tradične patrí MDD na našej škole športovým súťažiam a propagácii olympijských myšlienok.
Po slávnostnom nástupe a zapálení nášho olympijského ohňa vždy na školskom dvore vypustíme biele holubice. Aj keď nepriaznivé počasie nám nedovolilo súťažiť na vonkajších ihriskách, náhradný program nebol o nič horší. Deti sa mohli zapojiť do futbalového turnaja, vybíjanej, zahrali si stolný tenis, súťažili v pretláčaní rúk, odbehli olympijský beh. Okrem týchto disciplín sme do programu zaradili vedomostný test o olympizme a výtvarnú súťaž, kde deti mali navrhnúť pohľadnicu pre našich olympionikov na tému „Sme jeden tím“. Všetky návrhy sme vyvesili na našu olympijskú nástenku.

Klikni a dozvieš sa viac
 Mgr. Iveta Karnišová

Škola v prírode - nové fotografie z pobytu na Duchonke4.6.2012
Dnes 4.6.2012 odprevadili rodičia a aj starí rodičia svoje deti do školy v prírode. Naši rozradostení druháci a štvrtáci sa budú v krásnom prostredí Topolčany-Duchonka do piatka učiť a hrať. Prajeme im krásne slnečné dni a šťastlivý návrat domov.
  riaditeľ školy

Hlas Česko Slovenska27.5.2012
Ďakujeme naše bývalej žiačke Aničke Veselovskej za pozdrav, myslíme na ňu a držíme jej palce. Ona je náš „Hlas“ a my jej dnes pošleme nejeden náš hlas.
  riaditeľ školy

Naši žiaci súčasťou vernisáže27.5.2012
Oddanosť, poctivosť a systematickosť v práci pani Marty Janekovej, ktorá vedie na našej škole keramický krúžok bola odmenená aj účasťou jej detí na vernisáži z príležitosti

Odkryté kapitoly Bratislavy,
Rimania v Bratislave – Rímsky kastel Gerulata

Za vykonanú prácu na našej škole jej ďakujeme!

  riaditeľ školy

Ľahká atletika23.5.2012
Dňa 15.mája 2012 sme sa zúčastnili Okresných majstrovstiev žiackych družstiev v atletike v Galante. Priniesli sme štyri diplomy. II. miesto v skoku do výšky (155 cm) Oliver Lányi, Barbora Šimečková II. miesto v hode kriketkou (44,17m) a III. miesto v skoku do diaľky (391 cm). Chlapčenská štafeta získala III. miesto. Ďakujem dievčatám a chlapcom za vzornú reprezentáciu školy.
Družstvo chlapcov tvorili: Ožvold, Marušic, Lányi, Kilík, Török, Kollár, Peško, Formanko, Meszároš, Hrabovský.
Družstvo dievčat tvorili: Šimečková, Kvintová, Vajdová, Tóthová, Kubliniaková, Hrbánová M., Zelmanová, Ďurčová, Grunzová, Kubíková.

Mgr. Karnišová, Mgr. Páleník

  riaditeľ školy

Veľký úspech na Medzinárodnej súťaži v Poľsku !22.5.2012
Žiačka našej školy Zuzana Kollárová zo 7. ročníka postúpila do Medzinárodného kola súťaže v programovaní Baltík 2012. Súťaž sa konala v Poľsku na Vysokej škole technologických informácií vo Varšave. Výsledky jednotlivých programátorov boli vyhodnocované pomocou počítača bez ľudského faktora, čo zvýšilo objektivitu hodnotenia jednotlivých úloh. Vďaka svojim programovacím schopnostiam a vedomostiam obsadila vo svojej kategórii pekné 6. miesto. Odmenou pre našu reprezentantku bola návšteva historických pamiatok hlavného mesta Poľska.

Tento úspech Zuzka získala pod vedením p. učiteľa Ing. Petra Micháleka. Riaditeľ školy obom aj touto cestou blahoželá a ďakuje.
  riaditeľ školy

Hodina slovenského jazyka v 4.B triede19.5.2012
Slovenský jazyk ponúka veľa tém, ktoré pripravujú deti do života a učia ich komunikovať. Štvrtácka učebnica je plná takýchto aktivít a jednou z nich je rozhovor so slávnou osobnosťou. Premýšľali sme koho pozvať a komu slávnemu klásť otázky. Napadli nám rôzni ľudia, no nemali sme možnosť sa s nimi stretnúť, a tak nás potešila možnosť zavolať si do triedy mamičku teraz mediálnej hviezdičky Aničky Veselovskej. Lavína otázok, ktorá sa vychrlila na pani vychovávateľku Gabiku, nemala konca. Pýtali sme na jej prácu, osobný život, deti i na obdobie, ktoré práve prežíva s Aničkou. Odpovede nás pobavili ale aj poučili a boli sme šťastní, že sme sa stretli s obyčajnou, láskavou, milou a ochotnou osobou, ktorá bude a už teraz je slávna, pretože je vždy ochotná a obetavá pomôcť každému keď vidí, že pomoc potrebuje. Rozlúčila sa s nami slovami, aby sme každý deň prežili naplno, pretože už sa nikdy nezopakuje. Tak žije aj ona a je spokojná.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Odkrývame kapitoly Bratislavy II.19.5.2012
Pokračujeme v začatom projekte a objavujeme časy dávne, tentokrát časy rímske. Prehliadkou rímskeho opevnenia v Rusovciach sme sa zasa niečo dozvedeli o živote v minulosti a posunuli sme sa v časovej priamke do čias slávneho Ríma. Zaujímavé exponáty sme si poriadne prezreli a na hodine v keramickej dielni sme sa pustili do práce. Sprievodcom, poradcom a učiteľom nám zostala naša teta Marta, skúsená reštaurátorka, ktorá nám poradila ako premeniť minulosť do našej prítomnosti prostredníctvom mnohotvárnej hliny. Dielka sú vydarené. Treba ich vypáliť v peci, potom naglazovať, opäť vypáliť a v plnej kráse môžu ísť na výstavu. Dúfame, že sa budú všetkým páčiť.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Beseda s cestovateľom Mgr. Juraj Makkay 16.5.2012
Dňa 14. 5.2012 zavítal do našej školy p. učiteľ Mgr. Juraj Makkay zo ZŠ Sever v Galante. Navštívil 75 krajín sveta. Žiakom 5. a 6. ročníka rozprával o zaujímavých miestach, ktoré ho najviac zaujali.
Začal Egyptom, kde nás zaviedol do pyramíd, potom sme putovali po Národnom parku Serengeti, kde sme videli v akej blízkosti sa pohyboval od leva, levíc alebo žiráf, či zebier. Ďalej sme navštívili v Sev. Amerike New York a iné zaujímavé miesta, odtiaľ sme sa preniesli do ďalekej Indie
 Mgr. Katarína Šmahelová

1  2  3  4  ...  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]