Aktuality

Zobraziť: všetky | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

Žiacka akadémia 201310.6.2013
A prišiel ten dlho očakávaný deň 9.jún 2013 – ŽIACKA AKADÉMIA. Pani učiteľky a učitelia so svojimi žiakmi pripravovali pestrý kultúrny program, jeho príprave venovali veľa času i úsilia. Cieľom tohto snaženia bolo ukázať rodičom, či starým rodičom ale i všetkým, ktorí v tento deň navštívili školu, čo sa v našich deťoch skrýva. Skvele sa predviedli moderátori, tanečníci, recitátori, speváci, hudobníci. Súčasťou tohto ročníka bola tradične výstava, tento rok tematicky venovaná 1150. výročiu príchodu Cyrila a Metoda na naše územie. Na výstave si návštevníci mohli prezrieť výtvarnú a keramickú tvorbu detí, výstavu vhodne dopĺňali aj umelecké diela našich rodákov. Myslíme si, že každý kto si našiel čas a navštívil v túto slnečnú nedeľu našu základnú školu, odchádzal s pocitom príjemne stráveného popoludnia a s presvedčením, že máme v našich deťoch kapitál, do ktorého sa oplatí investovať.
  zástupkyňa školy

Comenius - partnerstvo škôl - 39.6.2013
9.júna 2013 v neskorých večerných hodinách odcestovali pani učiteľky J.Bihorac Šeligová a M.Pešková do Nórska, kde sa stretnú so svojimi kolegyňami z ďalších piatich štátov v rámci projektu Comenius. Prajeme im šťastný let, príjemný pobyt a úspešnú reprezentáciu našej školy.


Prvá správa z Nórska

Dobrý deň prajeme,
dnes 10. júna sme mali uvítací ceremoniál - žiaci všetkých siedmych ročníkov školy si pre nás pripravili bohatý program. Boli okúzľujúci. Absolvovali sme prehliadku školy v Hagene, ktorá je veľmi pekná - kombinuje sa tu tradičné s moderným.
Po prezentovaní našich škôl a krajín sme mali typický nórsky obed (losos), ktorý pre nás pripravili rodičia žiakov.
Navštívili sme rezidenciu Aas gard zo 17.storočia a absolvovali sme rýchlokurz golfu, ktorému sa tu vo veľkej miere venujú.

Pozdravujeme všetkých,

J.Bihorac Šeligová a M.Pešková


Ďalšie správy z Nórska

FOTO triedy 2012_20138.6.2013

Atletika - kraj - Trnava7.6.2013
Oliver Lányi postúpil z okresných majstrovstiev na krajské ,kde našu školu reprezentoval v behu na 60m.Obsadil 9.miesto,a len o pár stotín nepostúpil do finálového behu .Nevadí, možno o rok..Budeme držať palce.
 Mgr. Iveta Karnišová

Výstava „Energia III.tisícročia“5.6.2013
S dievčatami z krúžku „Zdravý životný štýl“ sme navštívili v Trnave zaujímavú putovnú výstavu, ktorá pútavou formou vysvetľuje, ukazuje, ako sa dá energia šetriť a vyrábať, čo môžeme pre ochranu prírody urobiť my sami, ako sa k istým veciam nestavať ľahostajne. Inšpiruje nás, ako byť lepším. Verím, že sa nám to podarí.
 Mgr. Iveta Karnišová

Výtvarná súťaž - Požiar v lese5.6.2013
Šikovné výtvarníčky -L.Kakviczová, T.Meszárošová, M.Sidoová, Ľ .Rajková , Ľ.Karnišová- i ch pekné práce sme poslali do súťaže, ktorú organizuje Okresné riaditeľstvo požiarneho zboru v Galante. Práca Ľubky Karnišovej - veľká zápalka- získala 3 .miesto v jej kategórií.
 Mgr. Iveta Karnišová

Olympijský deň5.6.2013
Aj keď nám počasie neprialo, nakoniec všetko dobre dopadlo. Pred dažďom sme stihli aj si zasúťažiť, aj zabehať, nakresliť obrázky pre Dobrého anjela a hlavne –zabaviť sa pri ukážkach výcviku psíkov. Prišli k nám z Miestneho kynologického klubu Hody. Zorganizoval to Jurko Sopkuliak -náš bývalý žiak. Vystúpenie sa nám páčilo a veľmi pekne zaň ďakujeme.
 Mgr. Iveta Karnišová

S tebou a o tebe5.6.2013
V mesiaci marec 2013 k nám zavítala pani Čapová v rámci projektu S tebou a o tebe. Pekný deň nám obohatila informáciami o oplodnení a vývine dieťaťa. Rozprávali sme sa o dospievaní dievčat. Odpovedali sme na otázky, keď sme niečo nevedeli ,rada si nás vypočula a odpovedala . Bola veľmi milá. Tému o dospievaní sme mali podanú takou formou aby sme to my, dievčatá vo veku 11-13 rokov pochopili. Pozerali sme prezentácie na ktorých bolo všetko ešte podrobnejšie popísané. Dostali sme malé darčeky na oživenie nášho hygienického vrecúška. Teraz už vieme ako sa tvoria vajíčka v našom tele, aký význam majú hormóny, ako je to s tehotenstvom vývinom jedinca atď.
Beseda sa nám veľmi páčila, dala nám niečo nové. Ďakujeme pani Čapovej za ochotu a trpezlivosť s nami.
Žiačky 6.A a 6. B. triedy
Mgr. K. Šmahelová
 Mgr. Katarína Šmahelová

Deň narcisov5.6.2013
Deň narcisov je jedinou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine, z ktorej môže LPR podporovať onkologických pacientov a ich rodiny.
Pripnutím si žltého narcisu 12.apríla 2013 sme podporili myšlienku spolupatričnosti s tými, ktorí bojujú s onkologickým ochorením. Narcis ako jeden z prvých kvietkov jari predznačuje príchod tohto obdobia, prebúdzania prírody a života. Tak je i symbolom nádeje, že aj náročný boj môže mať dobrý koniec.
Ďakujeme všetkým žiakom a občanom, ktorí prispeli finančnou čiastkou.
Naši dobrovoľníci vyzbierali 320 eur.
 Mgr. Katarína Šmahelová

Deň vody5.6.2013
Dňa 5. 4. 2013 pri príležitosti Dňa vodyk nám na školu zavítali z Inštitútu aplikovanej ekológie. Najskôr bola prednáška o vode. Oboznámili žiakov o
skupenstve vody, kolobehu vody, znečisťovaní vôd, chemikáliách ktoré znečisťujú vodu, podzemnej vode, vzťahu voda a človek, vzniku a význame prameňov. Po teoretickej časti nasledovali rôzne aktivity, ktoré si žiaci mohli vyskúšať. Ďakujeme pracovníčke z tohto inštitútu za hodnotnú prednášku.
 Mgr. Katarína Šmahelová

Deň Zeme5.6.2013
Každoročne si 22. 4. pripomíname Deň Zeme. Je to deň, ktorý patrí našej planéte Zem. Zemi, ktorú by si mal každý z nás vážiť a hlavne sa o ňu starať. Aj žiaci a pedagógovia našej školy v tento deň vyšli do ulíc Pustých Úľan, aby vyzbierali papiere a skrášlili tak prostredie, v ktorom žijú.
V tomto školskom roku na prvých dvoch hodinách žiaci zhotovovali projekty, z odpadového materiálu napr. z novinového papiera, plastových fliaš, robili rôzne predmety. Každoročne sa celá škola zapája do zberu papiera a zo zisku sa zakúpia učebné pomôcky.
 Mgr. Katarína Šmahelová

Odkryté kapitoly Bratislavy4.6.2013
Projekt začal v roku 2011, má štyri časti-1.Bratislavský hrad,2.Rímsky kastel-Gerulata,3.Rybárska brána. Jeho cieľom je vzdelávať deti a vzbudiť ich záujem o históriu Bratislavy. Zapojili sa aj naši mladí umelci z keramického krúžku:
J.Augustín,R.Démuthová,S.Vrbovská,D.Miko,M.Bohuslávek a prváci p. uč. Strnádelovej. Práce, ktoré z hliny vyrobili ,boli vystavené na vernisáži v Zichiho paláci. Na jeseň sa pripravuje 4. časť projektu a tá je venovaná Slovanom. Želám deťom veľa tvorivej inšpirácie.

Marta Janeková- vedúca keramickej krúžku.

Majstrovstvá okresu družstiev v atletike Galanta26.5.2013
Našu školu reprezentovali:

Družstvo žiačok

B.Kubíková, Ľ.Kubíková, V.Vajdová, N.Kvintová, N.Grunzová, S.Pytlová, V.Kanisová, N.Tóthová-. obsadila 3.miesto v behu 60m, I.Ďurčová, V.Hrabinská, A.Tóthová. Zo 7.družstiev dievčatá obsadili 5.miesto.
Družstvo žiakov

R.Kašuba, F.Škrabák, V.Farkaš, D.Hrabovský, M.Pekelnický, L.Uher, A.Turcár, R.Vrbovský, S.Formanko, O. Lányi postupuje na krajské majstrovstvá, pretože zvíťazil v behu na 60m(7,76s) a v skoku do výšky(166cm) obsadil 3.miesto. Chlapci z 9.družstiev obsadili 5.miesto.
Dievčatám aj chlapcom k výkonom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Oliverovi v Trnave budeme držať palce.

Mgr. Iveta Karnišová, Mgr. Iveta Sabová

Koncoročný výlet žiakov 9.ročníka24.5.2013
V posledných májových dňoch sa 19 žiaci 9.ročníka spolu so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili 3-dňového školského výletu. Cestovali sme vlakom i autobusom do Makova, do hotela Fran. Tu, obkolesení lesmi, sme hneď v deň príchodu absolvovali prechádzku do okolia a vybláznili na trampolíne, pretože nám počasie ešte prialo. Večer sme sa zrelaxovali v saune, v bazéne, precvičili si svoje mozgové závity vo vedomostno-zábavnom kvíze a večer zavŕšili diskotékou. Na druhý deň nás napriek sychravému a chladnému počasiu čakal výlet do moravského Rožnova pod Radhoštěm, kde mali žiaci rozchod vo Valašskom múzeu a mohli míňať malé vreckové v českých korunách. Po príchode do hotela sme sa zohriali v saune a vo vykúrenom hoteli, zabavili sa pri biliarde, stolnom tenise či stolnom futbale, posilnili dobrou domáckou stravou hotelovej kuchyne. V hoteli sme sa cítili príjemne najmä vďaka milému a ústretovému prístupu majiteľa hotela, pani vedúcej a personálu.
 Mgr. Mária Pešková

Míľa pre mamu18.5.2013
Dnes 18. mája, žiaci šiesteho ročníka našej školy pozvali svoje mamičky na turistickú vychádzku "Míľa pre mamu", ktorú zorganizovali ich triedne učiteľky z príležitosti Dňa matiek. Začiatok ich trasy bol na Zochovej chate a odtiaľ po žltej značke prišli až na hrad Červený Kameň.
Aj keď večer pred našou akciou výdatne pršalo, ráno už bolo bez dažďa a my sme sa mohli vydať na našu túru. Vzduch bol čistý, výborne sa nám dýchalo a ani sme sa nenazdali a boli sme v polovici našej cesty. Pri chate Fugelka sme sa nadesiatovali a pokračovali sme. Cestou sme videli drobné živočíchy, ale najkrajšia bola Salamandra škvrnitá, ktorá upútala pozornosť všetkých. Po menšom stupáčiku z dedinky Píla sme prišli na Červený Kameň, kde sa konali Rytierske dni.
Toto je len stručne zachytené jedno vydarené sobotňajšie dopoludnie, ktoré určite zostane v pamäti nás všetkých.
 Mgr. Terézia Boreková

1  2  3  4  ...  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]