Aktuality

Zobraziť: všetky | 2023/2024 | 2022/2023 | 2021/2022 | 2020/2021 | 2019/2020 | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

RoboCup2015 Čína - Hefei19.7.2015
Štvrtá sprava z Číny

Súťaž sa skončila, sme zdraví, získali sme siedme miesto v družstvách, tretie miesto v super- tímoch a celkove prvé miesto v prezentácii, ktorá pozostáva v popísaní ako pracuje robot, v preverení programu, ďalej porozprávať ako spolupracujú členovia družstva a iné otázky pred anglicky hovoriacou porotou.
Ďalej naši chlapci získali jedinečné ocenenie za bojovnosť a zodpovednosť v súťaži super-tímov, pretože Angličania a Nemci, ktorí boli členmi nášho super-tímu si z toho robili "srandu"- nastúpili s nefunkčnými robotmi- robili z toho šou a náš robot hral sám proti štyrom protihráčom. Ak by to tak nebolo, určite by sme hrali finále.

Klikni a dozvieš sa viac

  riaditeľ školy

Prváci v ZOO a DinoParku19.6.2015

10.06.2015
Učiť sa o zvieratkách v škole a vidieť ich na vlastné oči je veľký rozdiel. Presvedčili sa o tom aj prváci, ktorí navštívili zvieratká v ZOO Bratislava. V úvode dostal každý žiak plánik, podľa ktorého sa musel dostať k jednotlivým výbehom zvierat. Sprevádzala nás skvelá teta Natália, ktorá vie veľa zaujímavostí o obyvateľoch ZOO a pozná ich po mene. Zaviedla nás aj k mláďatku tigra, ktoré bežní návštevníci nemajú možnosť vidieť. Okrem zvieratiek nás zaujali a aj trochu vystrašili exponáty v DinoParku. Skutočne sme občas mali pocit, že sú živé. Prežili sme pekný deň, po ktorom nám zostanú trvalé vedomosti a príjemné zážitky.

 Mgr. Renáta Bohunická

Minivolejbal - Slovensko9.6.2015
Naše minivolejbalistky -Lucka Belková, Ľubka Karnišová ,Sofia Plesnivá, Viki Hojerová, Aďa Kocáková reprezentovali na školu na majstrovstvách Slovenska v Trenčíne. V silnej konkurencii 16.družstiev obsadili 14.miesto.Vieme, že na výkony dievčat zo športových klubov a veľkých škôl nemáme, ale bojovali sme statočne. Ďakujeme a srdečne blahoželáme !
 Mgr. Iveta Karnišová

RoboCup2015 - Slovensko7.6.2015
Na krásne a hodnotné chvíle naplnené férovou bojovnosťou a úprimnosťou sa nezabúda!
Riaditeľ ZŠ v Pustých Úľanoch a zároveň riaditeľ celoslovenskej súťaže RoboCup2015 s medzinárodnou účasťou, ktorá sa konala 16. až 18.apríla 2015 na ZŠ v Pustých Úľanoch po druhý krát, sa chcem touto cestou poďakovať všetkým súťažiacim za ich férovú bojovnosť, učiteľom, ktorí ich vo svojom voľnom čase pripravovali, realizačnému výboru za ich neúnavnú prácu , rozhodcom za spravodlivosť pri rozhodovaní, zamestnancom ZŠ v Pustých Úľanoch, ktorí sa snažili vytvoriť dôstojné podmienky pre účastníkov súťaže, sponzorom, ktorí prispeli k zdarnému a pokojnému priebehu tejto súťaže a rodičom, ktorí svojimi zákuskami spríjemnili pobyt účastníkom tejto súťaže.

Srdečná vďaka!
Prajem všetkým veľa zdravia, síl a presvedčenia v správnosť ich činnosti!

FOTO - v priečinku Fotogaléria - nová

Klikni a dozvieš sa viac

  riaditeľ školy

Nové poznatky3.6.2015
Žiaci 6.A a dievčatá z výtvarného krúžku navštívili závod Majolika v Modre. Videli celý proces výroby keramiky od spracovania hliny až po vypálenie hotového výrobku. Potom sme sa presunuli do múzea Ľ.Štúra a jeho pamätnej izby. Videli a dozvedeli sme sa veľa nového. Bol to vydarený deň.
 Mgr. Iveta Karnišová

Minivolejbal3.6.2015
Minivolejbalistky -Viki Hojerová, Ľubka Karnišová ,Sofia Plesnivá, Aďa Kocáková, Lucka Belková sa v oblastnom finále v Studienke umiestnili na 6.mieste a postupujú na majstrovstvá Slovenska do Trenčína. Srdečne blahoželáme a budeme držať palce .
 Mgr. Iveta Karnišová

Atletika3.6.2015
19.mája2015 sme sa zúčastnili v Galante okresných pretekov družstiev v atletike .Chlapci obsadili 5.miesto a dievčatá 4.miesto.
Mgr.Iveta Karnišová, Mgr.Iveta Sabová

MDD a Deň olympizmu na našej škole1.6.2015
Milé deti, my zamestnanci školy, vám k dnešnému vášmu sviatku prajeme zdravie, veľa šťastných dní s vašimi blízkymi, dobrých a čestných kamarátov a veľmi dobré vyučovacie výsledky!

Wilde People v Pustých Úľanoch
1.jún - Deň detí – sa ako každý rok na našej škole niesol v duchu Dňa olympizmu. O 10,30 však školským areálom zazneli aj prvé tóny kvalitne ozvučených hudobných nástrojov a spevu 14-ročného speváka rockovej skupiny Wilde People z Nitry. Piati chalani od 13 do 18 rokov fungujú spolu 5 rokov a za sebou majú takmer stovku koncertov na Slovensku i v zahraničí. Na našich pedagógov i žiakov „vybalili“ nárez piesní známych slovenských i svetových spevákov a kapiel, ale začreli i do svojho vlastného repertoáru. Títo mladí chlapci na sebe pracujú, poctivo cvičia, aby sa neustále zlepšovali a rozdávali radosť svojim poslucháčom i divákom. Okrem kvalitnej hudby iste potešili mnohé deti autogramiádou. Prajeme im ešte veľa kvalitnej hudby a úspechov.

Mgr.Mária Pešková
  riaditeľ školy

Súťaž mladých zdravotníkov I. stupeň1.6.2015
Členovia zdravotníckeho krúžku na prvom stupni sa zapojili do súťaže Hliadka mladých zdravotníkov v tomto školskom roku po prvýkrát. Na súťaž sa poctivo pripravovali počas celého školského roka a získali veľa nových, zaujímavých, no predovšetkým užitočných vedomostí. Naučiť sa teoreticky i prakticky ako zachrániť ľudský život je náročné, avšak veľmi hodnotné. Niekedy rozhodujú sekundy o tom, či ľudský život vyhasne, alebo bude zachránený. Malí zdravotníci to rýchlo pochopili a prípravu na súťaž v žiadnom prípade nepodcenili. Ich úsilie sa vyplatilo a ich vedomosti stačili na 2. miesto v okresnej súťaži, v kategórii I. stupeň. Členovia družstva Simonka Švihranová, Mirka Krullová, Sofinka Kurincová, Paulínka Strnádelová a Adrián Peško zaostali za víťazmi iba o 3 body. Z druhého miesta sa veľmi tešili a sú odhodlaní o rok pokračovať a zlepšiť sa.
Blahoželáme!
 PaedDr. Jana Strnádelová

Čítanie s Osmijankom1.6.2015
Aj v tomto školskom roku sa trieda 3. B pustila do putovania za zaujímavými knihami s Osmijankom. V zošite, v ktorom na nás čakalo veľa zaujímavých úloh sme postupovali pomaly a každú knihu, ktorú nám Osmijanko odporučil, sme si poctivo prečítali. Práca nás veľmi bavila, a tak sme sa rozhodli ponúknuť našim spolužiakom z prvého stupňa Tvorivé dopoludnie s Osmijankom.
Žiaci 1. a 2. ročníka spoznávali príbeh O Guľkovi Bombuľkovi. Začali divadelným predstavením, ktoré sa im veľmi páčilo a vynikajúcu prácu herečky odmenili potleskom. V triedach pokračovali tvorivými dielňami, kde si nového kamaráta vyrobili a aj niečo viac sa o ňom dozvedeli.
Žiaci 3. a 4. ročníka využili možnosť tvorivého čítania. Zoznámili sa s príbehom od Kristy Bendovej O sedemhlavej žirafe a po prečítaní príbehu si vyrobili malé papierové divadlo. Štvrtáci prostredníctvom tvorivých hier premýšľali o priateľstve, empatii, tolerancii a dôvere.
Ďakujeme Osmijankovi za pekne prežité dopoludnie a tešíme na ďalšie, v novom školskom roku.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Programujeme s Baltíkom1.6.2015
Na prvom stupni sa žiaci z 3.B pustili do „Baltíkovania“. Nechcú zaostávať za svojimi spolužiakmi z druhého stupňa, a tak sa začali programovaniu venovať s plnou vážnosťou.
Zapojili sa do domáceho kola, pokračovali v školskom kole a tí najzdatnejší postúpili do krajského kola. „Baltíkovali“ dievčatá aj chlapci. Všetkých treba pochváliť, lebo programovať nedokáže každý a všetci, ktorí sa do toho pustili, to aj zistili. Najlepšie to vyšlo dvom chlapcom Adriánovi Peškovi, ktorí sa umiestnil na 1. mieste a Samuelovi Müllerovi, ktorý obsadil 2. miesto v krajskom kole.
Blahoželáme všetkým, ktorí sa programovaniu v tomto školskom roku venovali!!!
DOBALTÍKOVANIA V ŠKOLSKOM ROKU 2015/2016
 PaedDr. Jana Strnádelová

Spoznávame svet nevidiacich1.6.2015
Pre mnohých z nás je samozrejmé pozorovať svet očami a vôbec sa nad tým nezamýšľať. Je úplne samozrejmé otvoriť si knihu a prečítať rozprávku či básničku. Skontrolovať čas na hodinkách, či vybrať si farbu šiat, ktorá sa nám páči. Žiaci z 3.B zistili, že pre niektorých ľudí to nie je samozrejmosťou a spoznali človeka, ktorý im priblížil svet nevidiacich. V mestskej knižnici v Trnave v oddelení pre nevidiacich pracuje dlhé roky pán Július, ktorý bol ochotný prijať žiakov a porozprával im, ako nevidiaci žijú, ako si pomáhajú a aké problémy musia denne riešiť. Žiaci mali množstvo otázok, na ktoré im pán Július ochotne odpovedal. Deti videli hodinky pre nevidiacich, knihy písané v Braillovom písme, prístroj na rozpoznávanie farieb pre nevidiacich, zvukové knihy nahovorené známymi hercami. Pán Július každému z detí napísal jeho meno v Braillovom písme, ktoré si deti zobrali so sebou.
Návšteva u pána Júliusa bola pre deti veľmi podnetná. Dnes vedia, že vidieť svet zdravými očami, spoznávať ho, je vzácne a nie pre každého samozrejmé.
 PaedDr. Jana Strnádelová

Krajské kolo Hollého pamätník1.6.2015
ZUŠ v Trnave privítala účastníkov krajského kola v recitovaní poézie a prózy. Víťazi okresných kôl mali dobrú náladu, hoci vonku sa spustil silný dážď. Pre niekoho bol symbolom smútku, pre niekoho symbolom šťastia. Konkurencia bola silná a recitátori vyrovnaní. Naši zástupcovia z 1. kategórie, Paulínka Strnádelová- recitovala prózu a Samuel Müller- recitoval poéziu, sa však nedali zastrašiť a svoje úryvky zarecitovali bezchybne. Nakoniec úspešne skončil Samuel Müller a s básňou Ako som prekonal strach vo svojej kategórii získal 1. miesto a postupuje na celoslovenské kolo v Dolnom Kubíne.
Blahoželáme!
 PaedDr. Jana Strnádelová

Škola v prírode11.5.2015
Dnes 11.5.2015 odišli naši žiaci 2. a 4. ročníka do Školy v prírode do zariadenia RZ Pružina - Podskalie.
Poprajme im krásny pobyt bez úrazov a kliešťov.

Prvá správa 11.58 hod.:
dorazili sme v poriadku, je tu veľmi krásne prostredie + foto

Ďalšia správa od pani učiteľky Urbánekovej:

Veselé a spokojné pozdravy posiela Škvp všetkým rodičom...je tu krásne, dnes ráno sme z okien svojich izieb videli srnky..každú noc nás uspáva žblnkajúci potok..tety kuchárky nás vykrmujú..a všetci sa tu o nás dobre starajú..sme zdraví a veľmi spokojní, už sme jazdili na štvorkolke, skákali v nafukovacom hrade, maľujeme súťažíme, mali sme karneval, tancujeme, tvoríme ...má to tu len jednu chybičku...nevieme Vám, milí, rodičia všetky tie krásy poslať na fotkách, lebo je tu slabé alebo žiadne spojenie so svetom..tešíme sa na Vás ako Vám všetko doma rozpovieme a poukazujeme fotky.. Dovidenia

 PaedDr. Janka Urbáneková

Stavanie Mája4.5.2015
V stredu 29.apríla sa žiaci našej školy už po druhýkrát stretli v priestoroch pred telocvičňou, aby sa zúčastnili slávnostného stavania školského Mája.
Na úvod pani učiteľka Sabová privítala všetkých učiteľov, žiakov aj divákov z radov rodičov. Májovú atmosféru navodili ľudové piesne, ktoré zaspievali žiačky D. Krullová a M. Fartelová. Pani učiteľka Sabová porozprávala o histórii stavania májov. Dievčatá 8.ročníka- B. Císarová, K. Kubicová a M. Fartelová nám zatancovali na ľudové piesne. Pani učiteľka Pešková so žiakmi 5.ročníka nám pripravili krátky program, v ktorom priblížili vyháňanie Moreny- symbolu zimy a vítanie jari. Nasledovalo stavanie mája našimi mocnými ôsmakmi za pomoci pána školníka. Na záver sa všetci roztancovali na tóny slovenských ľudových piesní.
 Mgr. Iveta Sabová

1  2  3  4  ...  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]