Aktuality

Zobraziť: všetky | 2018/2019 | 2017/2018 | 2016/2017 | 2015/2016 | 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013 | 2011/2012 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2008/2009 | 2007/2008 | 2006/2007 | 2005/2006 | 2004/2005

Testovanie T93.4.2019
Za účasti nestranných pozorovateľov RNDr. Zuzana Šalmíková a Mgr. Ľubica Štefáková z Gymnázia Vojtecha Mihálika Sereď, sme dnes 03.04.2019 zahájili celoplošné testovanie žiakov 9. ročníka.

Žiakom držíme palce!

FOTO – Testovanie T9
  riaditeľ školy

Zápis do 1.ročníka 20192.4.2019
Každoročne v tomto čase prebieha zápis budúcich prváčikov. Vždy sa veľmi tešíme na nových žiačikov, ktorí pribudnú do našej veľkej školskej rodiny. Budúci prvák absolvuje testy," ktoré vôbec nie sú jednoduché". Ale detičky prichádzajú do školy pripravené a úlohy hravo zvládajú. Tak tomu je aj tento rok. Pani učiteľky už zapísali veľa šikovných žiakov a spolu s nimi sa tešia na september.

Tak vitajte budúci prváčikovia, tešíme sa na vás!

FOTO – Zápis prváćikov
  riaditeľ školy

RoboCup 2019 - Slovensko1.4.2019
27.3. - 29.3. 2019 sa naši žiaci Matej Herzog, Adam Botka z 9.ročníka, Adrián Peško zo 7.ročníka, Tomáš Majerík a Peter Tóth zo 6.ročníka, zúčastnili medzinárodnej súťaži v stavbe a programovaní robotov pre základné a stredné školy RoboCup Junior 2019 v Liptovskom Mikuláši.
Ich dôslednosť, húževnatosť a šikovnosť v príprave na túto súťaž sa odzrkadlila v ich ďalšom veľmi hodnotnom úspechu.
Ich umiestnenie:
3.miesto - konštrukcia secondary.
1.miesto - robotická ruka.
2.miesto - soccer light weight.
1.miesto - soccer open - hlavná súťaž - (Matej Herzog, Adam Botka, Adrián Peško)


Prvé miesto v soccer open ich posúva na celosvetovú súťaž RoboCup 2019 v Sydney, Austrália.
Blahoželáme!

FOTO – RoboCup 2019
  riaditeľ školy

Matematická súťaž1.4.2019
V dňoch 26.03. a 27.03. sa uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Našu školu reprezentovalo 16 zástupcov. Z nich úspešní boli nasledovní žiaci:
3.roč. Alex Nagy- úspešný riešiteľ
Monika Sobolová –úspešná riešiteľka
4.roč. Natália Fabová 2.miesto v okrese
6.roč. Júlia Palšovičová – úspešná riešiteľka
Ella Ann Števková- úspešná riešiteľka
7.roč. Jonathan Jančík -2.miesto v okreseBlahoželáme!
 Mgr. Terézia Boreková

Matematická súťaž1.4.2019
Každoročne sa žiaci z našej školy zúčastňujú matematickej súťaže KLOKAN a KLOKANKO.
21.03.2019 sa 64 žiakov 1. až 9.ročníka popasovalo s príkladmi v tejto súťaži.
Veríme, že budú medzi nimi aj úspešní riešitelia. Netrpezlivo čakáme na výsledky z Talentídy.

FOTO – Matematická súťaž
 Mgr. Terézia Boreková

Hodiny fyziky 31.3.2019
FOTO – Hodiny fyziky
  riaditeľ školy

Čaro slova19.3.2019
Každoročne organizuje Galantské osvetové stredisko postupovú súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy detí a mládeže s názvom Čaro slova. Je to okresné kolo najstaršej a najprestížnejšej súťaže v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie na Slovensku - Hviezdoslavov Kubín.
Dňa 19.3.2019 sa z našej školy tejto súťaže v I. kategórii zúčastnil žiak
Matúš Daniška zo 4.B triedy. V prednese prózy získal 3. miesto.
Srdečne blahoželáme!

FOTO – Čaro slova
 Mgr. Martina Zigová

Robot NAO na návšteve u prváčikov15.3.2019
14. marca navštívil našich prváčikov náš robot NAO. Po prvotnom spoznávaní a nesmelých pohladení im položil niekoľko otázok z matematiky a požiadal ich o správne prečítanie ním pripravených slov. Za správne zodpovedanie otázok a čítanie slov ich pochválil a spoločne si zacvičili bojový tanec.
FOTO – Robot NAO
  riaditeľ školy

LVVK - Jasná11.3.2019
Dňa 10.03.2019 odišli naši siedmaci na lyžiarsky výcvik do strediska Jasná-Chopok, hotel Liptov.
Prajeme im upravené snehom zaviate svahy, žiadny úraz, veľa krásnych zážitkov a šťastný návrat domov!
Posledný deň na lyžovacke.

Včera sme na večernom rozkaze uzatvorili náš lyžiarsky kurz. Vyhodnotili sme nielen preteky, ale aj večerný program- izba baví izbu, správanie a vzájomnú pomoc pri noseni lyží, básnické vytvory na tému naša lyžovačka. Potom sa rozbehla zábava: spoločenské hry a diskotéka. Veru ani spať sa deťom nechcelo. Dnes čaká spokojných lyžiarov balenie a cesta domov.

FOTO – Lyžiarsky
 Mgr. Iveta Sabová

Festival10.3.2019
To, že naši žiaci sú nielen nadaní na učenie, ale aj zruční v práci dokázala pätica siedmakov na Klobásovom festivale v Sládkovičove. Posledný februárový víkend sa chlapci vzdali dlhého vyspávania v teplej posteli a vymenili ho za tvrdú prácu na súťaži pri Inovatechu za mrazivého počasia. Pod vedením pána Viliama Bednárika sa naša škola už po druhýkrát zúčastnila tejto medzinárodnej súťaže a prezentácii klobás. Náš tím tvorili chlapci zo 7.A triedy v zložení Adam Rošták, Dominik Hollósy, Radko Kakvicz a Dino Szabó. Hoci si chlapci odniesli zo súťaže krásne piate miesto, už teraz avizovali účasť na budúci rok. Okrem medaile si odniesli hodnotné vecné ceny a kopec zážitkov. A mne zostáva len potvrdiť, že našu školu reprezentovali naozaj perfektne.

FOTO – Klobásový festival
 Mgr. Barbora Bednáriková

Kariérové poradenstvo pre 9. ročník10.3.2019
Čím chcem byť? Aké povolanie je pre mňa vhodné? K odpovediam sme sa my, deviataci, priblížili na skupinovom stretnutí s pani psychologičkou. Poskytla nám testy a psychologické hry, pomocou ktorých sme zisťovali svoje silné stránky, pracovné priority, oboznámili sme sa s charakteristikami a možnosťami práce. Otázky a názory každého boli prediskutované s cieľom zorientovania sa pri výbere toho správneho povolania a strednej školy. Prostredníctvom cvičení a diskusie sme hľadali odpovede na otázky, čo je kľúčom k pracovnému a osobnému šťastiu. Pri všetkých aktivitách a uvažovaní nad svojou budúcnosťou, sme sa nielen zabavili, ale aj zblížili.

Daniela Bohunická, žiačka IX.ročníka

 Mgr. Bronislava Strnádelová, PhD

Múzeum holokaustu v Seredi2.3.2019
Pre nás deviatakov bola dnešná hodina dejepisu iná ako zvyčajne. 22.2.2019 sme absolvovali exkurziu do Múzea holokaustu v Seredi, kde bol v čase 2.svetovej vojny zriadený židovský pracovný tábor.
Toto prostredie malo zvláštnu atmosféru. Mali sme možnosť nazrieť do krutého života väzňov. Mohli sme vidieť ako sa niekoľko rodín vošlo do malých stiesnených ubytovacích priestorov tábora. Dokonca aj malé bábätká tu prichádzali na svet a museli vyrastať v tomto prostredí. Videli sme pracovné dielne, školu, nemocnicu, ale i vagón, v ktorom sa robili transporty väzňov. O tom, aká bola situácia v rokoch 1939 -1945 vo vojnovom slovenskom štáte sme sa už niečo na dejepise učili, ale fotodokumentácia vystavená v priestoroch múzea, nám priniesla úplne nový pohlaď na vtedajšiu situáciu. Už len bytie na týchto miestach vyvolávalo zimomriavky. Chladné múry, mrazivá atmosféra v nás umocnili rešpekt k ľuďom, ktorí museli zažiť takúto krivdu a krutosti, ktoré boli na nich spáchané. Utvrdili sme sa v presvedčení, že sa chceme postaviť na stranu tých, ktorí nedopustia, aby sa takéto nehumánne správanie v našej spoločnosti už nikdy nezopakovalo.
Spoločne sme sa zhodli v názore, že zriadenie tohto múzea na Slovensku bolo veľmi správne rozhodnutie a pochopili sme, že je správne učiť sa o tomto období našej histórie.
FOTO – Múzeum holokaustu
 Mgr. Viera Vrbovská

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde.23.2.2019
Počas fašiangov prevláda bujará nálada, je to čas svadieb, karnevalov, plesov a zábav. Aj naši žiaci na prvom stupni sa nechali zlákať týmto veselým obdobím a s radosťou sa pustili do tvorenia masiek na školský karneval. Vynovená a vyzdobená chodba na prvom stupni sa vo štvrtok, v deň polročného vysvedčenia zaplnila maskami od výmyslu sveta. Čarodejnice, kovboji, víly, princezné, čerti, šašovia...... navštívili školu v Pustých Úľanoch aby sa vytancovali a zabavili. Čarovná nálada opantala všetkých prítomných. Nezabudli sme na vyhodnotenie masiek a malú pozornosť za vynaložené úsilie pri ich tvorení. Nechýbalo ani chutné tradičné fašiangové pohostenie, ktoré si každý vychutnal v tematicky vyzdobených triedach. Dúfame že táto tradícia sa našej škole bude opakovať ešte veľa rokov.

FOTO – Fašiangy
 PaedDr. Jana Strnádelová

Od Kataríny do Troch Kráľov23.2.2019
V jedno krásne trojkráľové poobedie sa ľudia vo sviatočnej nálade pohodlne usadili do lavíc rímskokatolíckeho kostola v Pustých Úľanoch. S napätím očakávali, aký program si pre nich žiaci základnej školy pripravili. Toto napätie, či istý druh neistoty zdieľali aj žiaci. „Ako to dopadne? Podarí sa mi to?“ premietalo sa v nejednej detskej hlavičke. Možno sa i obávali, či niečo nepokazia, no na veľký strach nemali čas, keďže prípravy boli v plnom prúde. Keď kostolné hodiny odbili 3 hodiny, deti nesmelo vystúpili zo sakristia kostola. Akonáhle sa ozvali ich hlásky, obavy, napätie či tréma poľavili.

Klikni a dozvieš sa viac

FOTO – Vianoce v kostole
 PaedDr. Jana Strnádelová

Stavanie snehuliakov4.2.2019
Pani Zima bola skúpa na snehové vločky počas zimných prázdnin. Po nástupe žiakov do školy v novom roku však všetkých prekvapila. Poriadne ponatriasala svoje periny a krajinu pokryla krásnou bielou snehovou prikrývkou.
Ideálny čas na vyhlásenie medzitriednej súťaže o najkreatívnejší snehový výtvor. Žiaci sa s radosťou pustili do tvorenia a v priebehu dopoludnia vyrástlo na školskom dvore niekoľko zaujímavých sôch.

Klikni a dozvieš sa viac

FOTO – Stavanie snehuliakov
 Mgr. Kristína Bokorová

1  2  3  >  >>|

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]