Naši turisti vo V.Tatrách

V dňoch 2.až 5.júna 2005 strávili naši turisti štyri prekrásne dni vo Vysokých Tatrách .Cestovali rýchlikom z Trnavy do Popradu a odtiaľ vlakom do Horného Smokovca. Ubytovali sa v hoteli Panda. Hneď prvý deň sa oboznámili s okolím a a so smútkom v duši si prezerali miesta, ktoré boli zasiahnuté decembrovou kalamitou.

3.júna t.j. piatok sa odviezli autobusom na zastávku Popradské pleso, pretože vlak smerom na Štrbské pleso ešte nepremával. Odtiaľ sa už pešo vybrali na Popradské pleso. Pretože bola veľmi dobrá viditeľnosť mohli vidieť Kôprovský štít, serpentíny na Ostrvu a ostatné ešte zasnežené vrchy.
Letnou cestou sa vybrali na Štrbské pleso, kde si prezreli Areál snov. Potom sa sedačkovou lanovkou vyviezli na Chatu pod Soliskom. Aby zahnali chlad vypili si tu výborný horúci chatársky čaj.
Cestou späť sa guľovali na snehovom poliach. Do hotela sa vrátili unavení ale s krásnymi zážitkami až k večeri.

V sobotu po raňajkách sa naši turisti pozemnou lanovkou vyviezli na Hrebienok. Počasie im znovu prialo a Lomnický štít a Slavkovský štít videli v plnej paráde. Na Bílikovej chate sa začal ich súťažný deň.
Najskôr im organizátori tejto súťaže predviedli let sokolov a potom si už naši turisti vyskúšali ako záchranári presúvajú ranených vo vysokých polohách .Z Bílikovej chaty sa vybrali na Rajnerovu chatu popri nádherných vodopádoch Studeného potoka. Cieľ ich cesty bola Zamkovského chata. Cestou k nej sa kochali v okolitej prírode a obdivovali Obrovský vodopád, pri ktorom sa napapkali aby mali dosť síl na ďalšiu cestu.
Kým prišli na Zamkovského chatu museli urobiť vedomostný test o Vysokých Tatrách t.j. odpovedať na otázky napr. Najvyšší vrch VT, rozdelenie Tatier, povedať aspoň päť plies,päť chránených rastlín, uhádnuť najvyššie položenú chatu , najväčšie pleso atď. Musím prezradiť, že získali na tomto stanovišti plný počet bodov.
Na chate si mohli vyskúšať zlaňovanie a potom ich už čakala odmena v podobe výbornej polievky, parených buchiet a malinovky.
Po hodinovom odpočinku sa vrátili na Bílikovu chatu a po odovzdaní bodovacieho hárku každý turista dostal nanuk a tiež pohľadnice VT a keď chceli aj pozdrav od J. Kubányiho, ktorý vynášal postihnuté deti na chatu .Bol super .
Do hotela sa vrátili znova až na večeru. Že im chutila to ani nemusím hovoriť. Boli unavení ale diskotéku s kamarátmi si nenechali ujsť.

V nedeľu zostal čas už len na balenie a odchod domov.

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]