Pani Zima bola skúpa ...

Pani Zima bola skúpa na snehové vločky počas zimných prázdnin. Po nástupe žiakov do školy v novom roku však všetkých prekvapila. Poriadne ponatriasala svoje periny a krajinu pokryla krásnou bielou snehovou prikrývkou.
Ideálny čas na vyhlásenie medzitriednej súťaže o najkreatívnejší snehový výtvor. Žiaci sa s radosťou pustili do tvorenia a v priebehu dopoludnia vyrástlo na školskom dvore niekoľko zaujímavých sôch.
A tak ste sa v ten deň v areáli našej školy mohli cítiť ako v zimnej rozprávkovej krajine, kde vás sledujú krásne modré oči vyčnievajúce zo snehu, obrovská korytnačka so svojimi dvomi ratolesťami nehybne čakala na zasneženom priestranstve a blízko nej majestátny križiak rozháňal bielu dlhokánsku stonožku. Na to všetko sa so záujmom pozerala hlava akéhosi obra vytŕčajúca zo snehu so studenými bosými nohami a tiež snehuliaci, ktorí na seba prevzali podobu Mikuláša či medvedíka. Bránu školského dvora potichučky strážil milý psík, chúliaci sa vo svojom peliešku, spolu so svojím pánom, ktorý bol pohodlne usadený v kresle. Medzi týmito nápaditými snežnými výtvormi ladne postávali aj písmená, čísla či nápisy na zemi.
Ach, ako dobre sa človek cíti vo svete fantázie...

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]