Škola v prírode 2008

V piatok 16.5.08 sa 33 tretiakov a štvrtákov vrátilo zo školy v prírode. Týždeň strávili v lone prekrásnej prírody v penzióne Slniečko na Duchonke pri Topoľčanoch. Obklopení zmiešanými lesmi a obdarení príjemným jarným počasím sme si domov priniesli množstvo nových zážitkov a zopár škrabancov.
Kto nebol na prechádzke okolo priehrady, má čo ľutovať. Kúsok cesty slnkom zaliatymi plážami a hneď osvieženie v tieni lesa. Cestou sme pozorovali šťuky, ktoré priplávali až k brehu, alebo sa vyhadzovali v hlbočine. Hrali ste už plážovú vybíjanú? Len to skúste! Nieje vôbec jednoduché uhýbať sa pred ranami protihráča a pritom sa zabárať po členky do horúceho sypkého piesku. A čo by ste povädali pravej lezeckej dráhe! Po lane, visiacich pneumatikách, rebríku, či po pohyblivej kladine leziete zo stromu na strom. Tomu sa hovorí adrenalín! Kto nespadol, dostal nanuk.
Správna škola v prírode potrebuje svoju Miss. a Mistr-a.Pre nás sa nimi po tanečnom a slovnom zápolení stala Natália Zelmanová a Daniel Križankovič.
Šikovní športovci si zmerali svoje sily v olympiáde na brehu priehrady. Tu nás svojou milou návštevou prekvapil aj pán riaditeľ, ktorý nezabudol na naše mlsné jazýčky a priniesol nám sladkosti. V ten večer sedelo okolo ohňa 33 mesiačikov a opekalo si špekáčiky.
Tretí deň bol skúškou odvahy a vytrvalosti. Vybrali sme sa na túru. Našim cieľom bola zrúcanina Topolčianskeho hradu, vzdialená dve hodiny chôdze. Prechádzali sme rozpálenými lúkami, chladným tmavým lesom, prekonávali sme potok aj strmé výstupy. V zrúcanine sme si zahrali divadielko. Cestou späť nás zastihla poriadna búrka a k slovu sa dostali pršiplášte. Po návrate nás pani učiteľky pochválili ako dobre sme túru zvládli a kým sme oddychovali,
vysušli nám mokré oblečenie a umyli botasky.
Posledný večer sme sa zabávali na karnevale a pri odovzdávaní cien a diplomov za súťaže. A keďže to bola škola v prírode tak sme sa aj učili. Kde? Pochopiteľne v prírode.
Ďakujeme rodičom a škole, že nám umožnili prežiť tento pekný týždeň.

Mgr.R.Bohunická

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]