RoboCup 2009 Graz, Rakúsko


Cesta do dejiska súťaže rakúskeho Grazu prebiehala v pohode a k spokojnosti celej posádky nášho auta.
Matúš Strnádel a Dávid Ryba žiaci 7.ročníka
z prvého miesta slovenskej súťaže RoboCup 2009 postúpili na celosvetovú súťaž RoboCup 2009 do rakúskeho Grazu.

Po štyroch hodinách cesty nás privítala poriadkom a čistotou pôsobiaca Stadthale - Messe Graz.

Zaregistrovali sme sa a zvítali s ostatnými skupinami zo Slovenska.

Naši chlapci udivení veľkosťou dejiska súťaže a množstvom súťažiacich z celého sveta sa pustili do dolaďovania svojich robotov.

Príjemne unavení z cesty a prvých dojmov sme vo večerných hodinách odchádzali na hotel. V malom hotelíku na okraji Grazu nás privítalo príjemné prostredie s čínskym personálom. Po uvítacej večeri chlapci ešte do neskorej noci pracovali na svojich programoch a robotoch. Aj keď boli unavení, množstvo dojmov z pozitívne pôsobiacej masy súťažiacich, vedúcich , organizátorov a celkovej atmosféry, im nedalo zaspať.

Druhý a ďalšie dni pobytu prebiehali súťaže.

Denne zohrali tri zápasy o 10,00 o 13,30 a 16,30 hod. Medzi zápasmi niečo zjesť a pripravovať sa na ďalší zápas. Každý zápas trval 2 x 10 minút s 5 minútovou prestávkou. Pred každým zápasom súťažiaci museli prejsť kontrolou veľkosti a hmotnosti robotov.

Až po skončení ich denného súťaženia si mohli dovoliť ísť a sledovať ostatné súťaže, ktoré prebiehali v troch veľkých halách.

Darilo sa im striedavo. Aj keď boli na takejto súťaži prvýkrát, nevyviedli ich z rovnováhy ani súperi z Tajvanu, Číny, ktorí boli výborní, o čom svedčí aj ich umiestnenie na popredných miestach. Ako to už vo futbale býva, je potrebný aj kus šťastia (myslíme si, že nám chýbal, lebo sme boli hneď v prvý deň súťaže vylosovaní do najťažšej skupiny a tiež v jednom zápase nám uškodili rozhodcovia). V konečnom poradí sme obsadili 15-te miesto z 30-tich družstiev v našej kategórii.Posledný deň pobytu v Grazi sme si mohli dovoliť zobrať chlapcov na prehliadku mesta a jeho pamätihodností.

Popri týchto povinnostiach si našli čas na hotelovej izbe vymyslieť zariadenie z lega, a naprogramovať tak, aby tlesknutím ruky svetlo v izbe zhaslo alebo sa zasvietilo. Aj tam je vidieť ich široký záber v programátorských a konštruktérskych schopnostiach a veľkú hravosť, ktorú sme s úsmevom sledovali počas celej súťaži. V momente sa vedeli zabudnúť a riešiť bezstarostne celkom niečo iné, ako to, čo práve mali riešiť.


Na to, že chlapci sú nováčikmi (v poradí tretia generácia) a prvýkrát boli na takejto svetovej súťaži, veľmi zodpovedne sa na ňu pripravovali a súťaž absolvovali, z môjho pohľadu, veľmi dobre . Máme z nich radosť .

Za vzornú reprezentáciu školy a Slovenska im patrí poďakovanie!

riaditeľ školy

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]