R.W.Davies u piatakov

Na hodine anglického jazyka v V.A a V.B preberáme tému : Školský systém v Anglicku a vo Walese. Keďže v našej obci žije pán Davies, ktorý pochádza z Walesu, pani učiteľka Daniela Palkovičová pozvala R.W.Daviesa na besedu. Deň predtým sme si prečítali a preložili text z učebnice, naučili sme sa slovnú zásobu a pripravili si otázky na nášho hosťa.
Žiaci sa tešili na voľnejšiu dvojhodinku angličtiny.
Pani zástupkyňa privítala pána Daviesa a on sa nám všetkým predstavil v perfektnej slovenčine. " Volám sa.....a som z Walesu. Bývam v Pustých Úľanoch"...ale tu už skončila slovná zásoba a pokračoval v angličtine. Vygooglili sme sa virtuálne na Britské ostrovy a označili sme všetky miesta spojené s miestom jeho narodenia a študentskými časmi strávenými v Manchestri a Liverpoolu..
Keď deti získali predstavu o Veľkej Británii, urobili sme malý test, koľko si kto zapamätal .
Otázky ako : Koľko obyvateľov má Londýn ? Čo má Anglicko a nemá Slovensko? a Vymenujte tri mená známych Welšanov-boli zodpovedané briskne a brilantne.
Veď kto by nepoznal Toma Jonesa, či herečku Catherine Z.Jones ....speváčku Duffy či futbalistov Ryan Giggs and Craig Bellamy........
Fotografie známych osobností Walesu a obrázky strednej školy Mold Alun High School (www.alunschool.co.uk), kde chodil do školy pán Davies aj jeho obe netere chodia, dotvorili reálny obraz Walesu.
Otázky detí nemali konca-kraja a celá beseda sa ukončila nádhernou piesňou Alleluia, ktorou sa Mária pánovi Daviesovi poďakovala za všetkých piatakov.
A ja verím, že naše stretnutia sa ešte zopakujú.
Ďakujeme.

Mgr. Daniela Palkovičová

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]