RoboCup 2012 Mexiko

Tu v Mexiko City sme ubytovaní v hoteli. Máme trojposteľovú izbu s hygienickým zariadením, televízorom a pripojením na internet, ktoré však nefunguje. Raňajky v hoteli sú hodnotné, je veľký výber jedál. Nenaje sa len ten, kto nechce. Časový posun je tu 7 hodín. Vy, doma oddýchnutí, vstávate a my tu unavení ideme spať. Prvý deň sme vstávali do upršaného dňa. Po raňajkách, v rámci aklimatizácie a poznávania hlavného mesta Mexika, sme si objednali prehliadku hlavného mesta. Bola hodnotná, ale drahá. Je tu príjemných, upršaných 24 stupňov.

Zatiaľ toľko, ak bude fungovať internet, ozveme sa. Všetci vás pozdravujeme!


Deň registrácie
Nastal vytúžený deň, keď Samko aj Borisko plní očakávania vstúpiana na pôdu Word Trade Center MEXICO CITY, kde sa uskutoční celosvetová súťaž v robotike.Po registrácii si ich hneď oboch prevzala anglicky hovoriaca usporiadateľka, ktorá ich zaviedla k svojmu pracovisku, kde my sprievodcovia sme nesmeli vstúpiť. Začal sa ich prvý pracovný deň s komunikáciou s okolím v anglickom jazyku. Zhostili sa ho na výbornú, vybavili si časť prezentácie a skúšobné zápasy . Prezentáciu absolvovali samostatne v anglickom jazyku pred anglicky hovoriacimi usporiadateľmi. Po celých 8 hodín pracovali samostatne, len kde- tu sme si prehodili pár slov pri preberaní stravy, ktorú som im zakúpil v neďalekých potravinách. Po ukončení svojho prvého pracovného dňa cca. o 18.00 hod. sme sa odobrali na hotel.Bolo na nich vidieť, že sú unavení ale šťastní, že takto samostatne zvládli dnešný deň. Chcem ich aj takto pochváliť, sú šikovní a je na nich spoľahnutie.


Priebeh súťaže
Začiatok pre Samka a Boriska nebol moc povzbudivý. Po úvodných nie priaznivých zápasoch pre náš tím prišli aj úspechy. Chlapci disciplinovane a veľmi zodpovedne bojovali až sa prepracovali do prvej desiatky. Obsadili konečné deviate miesto v družstvách a štvrté miestov v supertímoch, čo je veľkým úspechom pre našu školu, obec a Slovensko.

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]