RoboCup2015 Hefei - Čína

Štvrtá sprava z ČínySúťaž sa skončila, sme zdraví, získali sme siedme miesto v družstvách, tretie miesto v super- tímoch a celkove prvé miesto v prezentácii, ktorá pozostáva v popísaní ako pracuje robot, v preverení programu, ďalej porozprávať ako spolupracujú členovia družstva a iné otázky pred anglicky hovoriacou porotou.

Ďalej naši chlapci získali jedinečné ocenenie za bojovnosť a zodpovednosť v súťaži super-tímov, pretože Angličania a Nemci, ktorí boli členmi nášho super-tímu si z toho robili "srandu"- nastúpili s nefunkčnými robotmi- robili z toho šou a náš robot hral sám proti štyrom protihráčom. Ak by to tak nebolo, určite by sme hrali finále.
Tretia správa z Číny

Sme zdraví, počasie sa podstatne nezmenilo, už tak často neprší.Batožina nám po troch dňoch došla, zobrali nám z nich batérie pre robotov za 200€. Nálada sa zlepšila. Po troch dňoch súťaže máme tri víťazstvá a tri prehry. Bojujeme ďalej. Všetkých vás pozdravujeme.


Druhá správa z ČínySúťaž začala, kufre nemáme a veci, ktoré sme mali v nich pre robotov sme dokúpili, alebo požičali od ochotných iných súťažiacich, ktorí tento problém nemajú. Kúpili sme si základné oblečenie a každý deň perieme. Google je v Čine blokovaný, v súťažných priestoroch nemáme povolený internet, a preto hľadáme iné spojenia. Počasie je stále nevľúdne, slniečko sme ešte na oblohe nevideli. Chlapci sú v poriadku, veselí a odhodlaní bojovať. Už si zvykli, že keď vy doma hlbokým spánkom spíte, oni vyrážajú do súťažnej haly - tu je šesťhodinový posun. V súťažnom priestore zažívame na každom kroku kontrolu a veľa policajtov. Ani ja nemôžem ísť do priestoru, kde moji chlapci pracujú.

Všetkých pozdravujeme a keď sa mi podarí spojenie znova sa ozvem !

Prvá správa z Číny.

Trojčlenné družstvo zo ZŠ v Pustých Úľanoch, Maťko Herzog, Jakub Augustín a riaditeľ školy, po šestnásť hodinovom lete s dvoma prestupmi a desiatich hodinách čakania pri prestupoch, spolu po 26 hodinách sme dorazili do mesta Hefei v Číne.

Maťko Herzog je novým členom družstva, ktorý svojou šikovnosťou a svedomitou prácou získal právo reprezentovať školu a Slovensko na celosvetovej súťaži v stavbe a programovaní robotov RoboCup2015 v Hefei.

Po prílete do Hefei nás čakalo upršané až nevľúdne počasie a čo nás veľmi mrzí, Maťkovi a Jakubovi neprišli kufre. Sme z toho nešťastní, lebo tam máme časti robotov, bez ktorých nám robot nefunguje. Veríme, že do súťaže kufre prídu! Prehliadač "google" je v Číne blokovaný a e-mail si nevieme prečítať a ani napísať . Všetkých vás pozdravujeme a držte nám palce!

Späť

Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]