Obec Pusté Úľany
Sponzori
Kontakt
Welcome


Články
Fotogaléria Fotogaléria - nová
Dokumenty
Povinné zverejňovanie informácií
Ochrana osobných údajov
Jedálny lístok

Reprezentanti

RoboCup
Graz 2009
Suzhou 2008
Atlanta 2007
Brémy 2006
Osaka 2005
Padova 2003
Fukuoka 2002
Žiacky parlament
Stránky žiakov
ŠKD

www.minedu.sk
www.kaliant.sk
www.eduxe.sk

RoboCup 2009 Graz, Rakúsko


Cesta do dejiska súťaže rakúskeho Grazu prebiehala v pohode a k spokojnosti celej posádky nášho auta.
Matúš Strnádel a Dávid Ryba žiaci 7.ročníka
z prvého miesta slovenskej súťaže RoboCup 2009 postúpili na celosvetovú súťaž RoboCup 2009 do rakúskeho Grazu.

Po štyroch hodinách cesty nás privítala poriadkom a čistotou pôsobiaca Stadthale - Messe Graz.

Zaregistrovali sme sa a zvítali s ostatnými skupinami zo Slovenska.

Naši chlapci udivení veľkosťou dejiska súťaže a množstvom súťažiacich z celého sveta sa pustili do dolaďovania svojich robotov.

Príjemne unavení z cesty a prvých dojmov sme vo večerných hodinách odchádzali na hotel. V malom hotelíku na okraji Grazu nás privítalo príjemné prostredie s čínskym personálom. Po uvítacej večeri chlapci ešte do neskorej noci pracovali na svojich programoch a robotoch. Aj keď boli unavení, množstvo dojmov z pozitívne pôsobiacej masy súťažiacich, vedúcich , organizátorov a celkovej atmosféry, im nedalo zaspať.

Druhý a ďalšie dni pobytu prebiehali súťaže.

Denne zohrali tri zápasy o 10,00 o 13,30 a 16,30 hod. Medzi zápasmi niečo zjesť a pripravovať sa na ďalší zápas. Každý zápas trval 2 x 10 minút s 5 minútovou prestávkou. Pred každým zápasom súťažiaci museli prejsť kontrolou veľkosti a hmotnosti robotov.

Až po skončení ich denného súťaženia si mohli dovoliť ísť a sledovať ostatné súťaže, ktoré prebiehali v troch veľkých halách.

Darilo sa im striedavo. Aj keď boli na takejto súťaži prvýkrát, nevyviedli ich z rovnováhy ani súperi z Tajvanu, Číny, ktorí boli výborní, o čom svedčí aj ich umiestnenie na popredných miestach. Ako to už vo futbale býva, je potrebný aj kus šťastia (myslíme si, že nám chýbal, lebo sme boli hneď v prvý deň súťaže vylosovaní do najťažšej skupiny a tiež v jednom zápase nám uškodili rozhodcovia). V konečnom poradí sme obsadili 15-te miesto z 30-tich družstiev v našej kategórii.Posledný deň pobytu v Grazi sme si mohli dovoliť zobrať chlapcov na prehliadku mesta a jeho pamätihodností.

Popri týchto povinnostiach si našli čas na hotelovej izbe vymyslieť zariadenie z lega, a naprogramovať tak, aby tlesknutím ruky svetlo v izbe zhaslo alebo sa zasvietilo. Aj tam je vidieť ich široký záber v programátorských a konštruktérskych schopnostiach a veľkú hravosť, ktorú sme s úsmevom sledovali počas celej súťaži. V momente sa vedeli zabudnúť a riešiť bezstarostne celkom niečo iné, ako to, čo práve mali riešiť.


Na to, že chlapci sú nováčikmi (v poradí tretia generácia) a prvýkrát boli na takejto svetovej súťaži, veľmi zodpovedne sa na ňu pripravovali a súťaž absolvovali, z môjho pohľadu, veľmi dobre . Máme z nich radosť .

Za vzornú reprezentáciu školy a Slovenska im patrí poďakovanie!

riaditeľ školy
Beží na serveroch EXO hosting © 2002-2011 Bubbles [Prihlásenie]